Home WiadomościZe Świata Posługa redemptorystów na szlaku św. Jakuba

Posługa redemptorystów na szlaku św. Jakuba

Redakcja

Posługa na szlaku św. Jakuba jest owocem współpracy w ramach Konferencji Redemptorystów Europy. Wspólnota św. Alfonsa w Astorga (Hiszpania) jest wspólnotą międzyprowincjalną złożoną z redemptorystów (ojców, braci, seminarzystów) oraz osób świeckich związanych z naszym charyzmatem. W tym roku w projekcie uczestniczą przedstawiciele czterech prowincji (Hiszpania, Polska, Niemcy, Irlandia).

W okresie wakacji szlak św. Jakuba przemierza wiele osób. Codziennie spotykamy pielgrzymów z różnych kontynentów. Dla wielu z nich wędrówka do sanktuarium to czas skupienia i szukania bliskiej relacji z Bogiem. Niestety z powodu braku kapłanów często spotykają na szlaku zamknięte kościoły. Nie zawsze mają możliwość rozmowy z osobą duchowną, czy skorzystania z posługi sakramentalnej.

W Astorga, w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy każdy pielgrzym ma możliwość uczestnictwa w Eucharystii, spowiedzi, modlitwy, rozmowy i odpoczynku. Doświadczenie spotkania i modlitwy z pielgrzymami z różnych stron świata jest niezwykle ubogacające. Choć w pewien sposób dzieli nas kultura i język, łączy nas ta sama wiara.

Wdzięczność pielgrzymów wyrażana codziennie w rozmowach lub w postaci wpisu w pamiątkowej księdze wskazuje, że inicjatywa posługi na szlaku św. Jakuba warta jest kontynuacji i zaangażowania redemptorystów Konferencji Europy.

o. Marcin Zubik CSsR

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda