Home WiadomościZe Świata Powrót paulistów na Kubę

Powrót paulistów na Kubę

Redakcja

Z Meksyku dotarła do nas radosna wiadomość, że 8 grudnia 2012 roku nastąpi oficjalny powrót paulistów na Kubę. Tego dnia w stolicy kraju, w Hawanie, zostanie otwarta wspólnota zakonna pod wezwaniem bł. Jakuba Alberione. Tworzyć ją będą trzej pauliści meksykańscy: ks. Juan Manuel Galaviz Herrera, ks. Jesus Castillo Silva  i ks. Daniel Rodriguez Sigala.

Historia naszego zgromadzenia na Kubie rozpoczęła się po raz pierwszy 9 maja 1953 roku. Wtedy to posłany przez założyciela ks. Jakuba Alberionego, wylądował na wyspie ks. Ugo Zecchin, dając tym samym początek obecności Towarzystwa Świętego Pawła na Kubie.

Dynamiczny rozwój zgromadzenia został zatrzymany w lutym 1962 roku, kiedy to wyspę z przyczyn politycznych, musiał opuścić  ostatni paulista – ks. Alvise Luigi Soppelsa.

Obecny powrót paulistów na Kubę staje się możliwy dzięki inicjatywie Prowincji Meksykańskiej Towarzystwa Świętego Pawła

Boskiemu Mistrzowi i Świętemu Pawłowi powierzamy tę nową inicjatywę misyjną naszego zgromadzenia, która wpisuje się w obchody 100-lecia  założenia Rodziny Świętego Pawła, prosząc Miłosiernego Boga o rozwój apostolatu paulińskiego w tym kraju.

Zdjęcie powyżej:

Bł. Jakub Alberione z wizytą na Kubie.

Zdjęcie zostało wykonane w księgarni paulistów w Hawanie 19.10.1955 roku. Obok ks. Jakuba Alberionego stoją ks. Ugo Zecchin i ks. Alvise Luigi Soppelsa (po prawej stronie) oraz s. Tekla Merlo, s. Lucia Ricci i jeden z braci zakonnych (po lewej stronie).

Galeria zdjęć:

Archiwalne zdjęcia z wizyty ks. Jakuba Alberionego w Hawanie (1955 r.)  >>>

Za: www.paulus.org.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda