Home WiadomościZe Świata Pożegnania: ks. Jazeps Sitnieks MIC

Pożegnania: ks. Jazeps Sitnieks MIC

Redakcja

Ksiądz Jazeps Sitnieks MIC zmarł w godzinach porannych 19 lipca 2019 r. w Daugavpils na Łotwie. Należał do wikariatu łotewskiego. Miał lat 82; w Zgromadzeniu przeżył lat 31, a w kapłaństwie 26.

Ksiądz Jazeps urodził się 11 lutego 1937 r. w Rimsani (Łotwa). Do Zgromadzenia wstąpił już w wieku dojrzałym i złożył pierwsze śluby 17 listopada 1988 r., a śluby wieczyste 2 października 1991 r. Poprzednio pracował w telewizji łotewskiej oraz jako redaktor w wydawnictwie.

Święcenia kapłańskie otrzymał 13 czerwca 1993 r., po czym przez pewien czas pełnił obowiązki ekonoma seminarium diecezjalnego w Rydze. Następnie został proboszczem parafii w Jurmala a później w Vilani, pełniąc równocześnie obowiązki przełożonego domu. W latach 1999-2005 był przełożonym byłej prowincji łotewskiej Zgromadzenia, natomiast w latach 2010-2013 był ojcem duchownym WSD w Rydze.

W ostatnich latach – aż do ostatniego dnia życia – posługiwał jako wikary w mariańskiej parafii w Daugavpils.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele św. Michała w Vilani 22 lipca o godz. 11.00, następnie ciało zostanie złożone na mariańskim cmentarzu przy kościele.

Reqiescat in pace.

Za: padrimariani.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda