Home WiadomościZe Świata Pożegnania: ks. Tadeusz Kondrowski CR

Pożegnania: ks. Tadeusz Kondrowski CR

Redakcja

6 listopada 2012 roku w Kirchheim im Innkreis w Górnej Austrii zmarł nagle ks. Tadeusz Kondrowski, zmartwychwstaniec. Przyczyną śmierci był rozległy zawał serca.

Ks. Tadeusz Kondrowski urodził się 22 października 1950 roku w Rawiczu. Po ukończeniu szkoły podstawowej w rodzinnym Żmigrodzie, pobierał nauki w Niższym Seminarium Duchownym Zmartwychwstańców w Poznaniu. Po II klasie NSD wstąpił do nowicjatu zmartwychwstańców i 26 sierpnia 1967 roku złożył pierwsze śluby. Po maturze podjął studia filozoficzno-teologiczne w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 31 maja 1975 roku w Krakowie przez posługę bpa Albina Małysiaka CM.

Po święceniach pracował jako wikariusz w parafii Łabędzie, koło Drawska Pomorskiego. W 1978 roku zostal skierowany do pracy w Austrii. W latach 1978-184 posługiwał w polskim duszpasterstwie w Wiedniu, a następnie przez rok był duszpasterzem Polonii w Górnej Austrii i w Salzburgu. Potem został proboszczem parafii Kirchberg-Thening, a w roku 1986 parafii św. Mikołaja w Kirchheim im Inmkreis w Diecezji Linz. Z czasem oprócz tej parafii, został także proboszczem w sąsiadujących parafiach: Polling i Wippenham. W latach 2002-2011 piastował również urząd przełożonego domu zakonnego w Górnej Austrii. Na swoją prośbę został pochowany w grobie proboszczów parafii Kirchheim im Innkreis 10 listopada 2012 roku, a mszy św. pogrzebowej, koncelebrowanej przez 47 kapłanów diecezjalnych i zakonnych, przewodniczył bp Maximilian Aichern OSB, emerytowany biskup Diecezji Linz.

CR

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda