Home WiadomościZe Świata Pożegnania: o. Ermest Drescher OMI

Pożegnania: o. Ermest Drescher OMI

Redakcja

22 marca, w godzinach wieczornych, zmarł w szpialu w Hünfeldzie (Niemcy), o. Ermest Drescher OMI.

Urodził się 16 sierpnia 1926 r. w Chruszczowie k. Bytomia. Był synem Pawła i Barbary z d. Dronia. Ukończył szkołę średnią w Bytomiu. Nowicjat rozpoczął 7 września 1951 w Markowicach k. Inowrocławia, gdzie rok później złożył pierwsze śluby zakonne. Studia seminaryjne odbył w WSD Obra, gdzie 8 września 1955 r. złożył śluby wieczyste oraz przyjął świecenia diakonatu (25 listopada 1956 r.) z rąk ks. bpa F. Jedwabskiego i prezbiteratu (23 czerwca 1957 r.) z rąk ks. bpa K. Kowalskiego.

Po święceniach pracował jako wikary w: Lublińcu, Katowicach i Kędzierzynie-Koźlu. Następnie wyjechał do Niemiec (wcześniej RFN), gdzie pracował jako duszpasterz (wikariusz, proboszcz), a pod koniec życia jako kapelan szpitalny.

Zostanie zapamiętany jako dobry współbrat, zakonnik, był otwarty na ludzi, szczególnie doświadczających cierpienia. W czasach “żelaznej kurtyny” wspomagał polskich oblatów przez organizacje wszelkiego rodzaju pomocy (materialnej, medycznej).

Pogrzeb o. Ernesta Dreschera OMI odbedzie się w środę, 26 marca na oblackim cmentarzu w Hünfeldzie, o godz. 11.00.

Za: www.oblaci.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda