Home WiadomościZe Świata Dzień Misjonarzy Męczenników

Dzień Misjonarzy Męczenników

Redakcja

Obchodzimy dziś Dzień Misjonarzy Męczenników. Jak powiedziała Elżbieta Polkowska z Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary, wspominając wszystkich zamordowanych misjonarzy i tych, którzy cierpią za wyznawanie wiary, chcemy w sposób szczególny pamiętać o misjach.

„Ten dzień jest taką zachętą, żebyśmy ofiarowali za nich modlitwę, post, żebyśmy zaangażowali się w ten sposób w dzieło ewangelizacji na całym świecie, żebyśmy pamiętali o tych, którzy autentycznie cierpią z powodu swojej wiary, żebyśmy objęli modlitwą tych, którzy nie mogą tej wiary swobodnie wyznawać” – stwierdziła Elżbieta Polkowska.

Wśród misjonarzy męczenników są także Polacy, m.in. ks. Jan Czuba, kleryk Robert Gucwa SMA, o. Henryk Dejneka OMI, s. Czesława Lorek, o. Mirosław Karczewski OFM Conv, ks. Marek Rybiński SDB, o. Zbigniew Strzałkowski OFM Conv czy o. Michał Tomaszek OFM Conv. Jak podaje Agencja Fides, tylko w ciągu ostatniego roku zostały zabite 22 osoby pracujące na misjach.

R. Łączny, KAI

Za: Radio Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda