Home WiadomościZ kraju Licheń. Zebranie Plenarne Konferencji Przełożonych Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych w Polsce

Licheń. Zebranie Plenarne Konferencji Przełożonych Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych w Polsce

Redakcja

VIII Zebranie Plenarne Konferencji Przełożonych Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych w Polsce (PŻKK) rozpocznie się 24 marca, w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej.

Tematem spotkania będzie „Nawrócenie a powrót do charyzmatu w świetle najnowszych dokumentów Kongregacji ds. Życia Konsekrowanego i Instytutów Życia Apostolskiego”.

W trakcie obrad przełożone polskich żeńskich klasztorów kontemplacyjnych będą dyskutować o sprawach związanych z działalnością poszczególnych wspólnot oraz Konferencji. Wybiorą także nową przewodniczącą oraz zarząd Konferencji PŻKK.

We wtorek, 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, będącą jednocześnie Dniem Świętości Życia, siostry modlić się będą przed Cudownym Obrazem Matki Bożej podczas Mszy św. celebrowanej przez  Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, abp Celestino Migliore. Towarzyszyć mu będą abp J.R. Carballo – Sekretarz Kongregacji Instytutów ds. Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia oraz ordynariusz diecezji włocławskiej, bp Wiesław Mering.

Podczas Eucharystii wierni będą prosić dobrego Boga o szacunek dla każdego człowieka od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. Msza św. rozpocznie się o godz. 18:00 w licheńskiej bazylice.

Zebranie Plenarne PŻKK potrwa do piątku, 28 marca.

Licheń Stary, 24 marca 2014 r. 

Za: Robert Adamczyk – Biuro Prasowe Sanktuarium

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda