Home WiadomościZe Świata Pożegnania: o. Mirosław Zajkowski CSsR

Pożegnania: o. Mirosław Zajkowski CSsR

Redakcja

19 lipca 2017  r. zmarł w Argentynie nagle na zawał serca nasz Współbrat, o. Mirosław Zajkowski CSsR. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

O. Mirosław Zajkowski urodził się 18 czerwca 1965 r. w Gołdapi, pierwsze śluby zakonne złożył 2 lutego 1986 r., śluby wieczyste 15 sierpnia 1990 r., a święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 1991 r. w Tuchowie. Pracował jako duszpasterz w Szczecinku i Tuchowie.

Na misje do Boliwii wyjechał 11 lipca 1994 r.. Pracował na placówce misyjnej w Oruro, gdzie był magistrem nowicjatu oraz przełożonym wspólnoty. Od 2004 r. pracował w Santa Cruz jako proboszczem parafii pw. Najświętszego Zbawiciela. Organizował pracę z grupami parafialnymi, kursy katechetyczne i formacyjne oraz budowę kaplic i sal parafialnych. Od 2014 r. pracował w Argentynie w Quilmes w Wiceprowincji Resistencia.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się w Resistencia w Argentynie w czwartek, 20 lipca o godz. 8.00 (czasu miejscowego). Ciało Zmarłego zostanie złożone do grobu w Villa Angela.

Uroczystości żałobne w Polsce z udziałem rodziny odbędą się w kościele redemptorystów w Braniewie w sobotę, 22 lipca o godz. 12.00.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda