Home WiadomościZe Świata Pożegnania: o. Piotr Kotyła OFM

Pożegnania: o. Piotr Kotyła OFM

Redakcja

Dnia 10 października o godz. 15:00 czasu argentyńskiego w Domu Spokojnej Starości prowadzonym przez siostry albertynki w Buenos Aires zmarł o. Piotr Kotyła. Przeżył 86 lat, w tym 68 lat w Zakonie Braci Mniejszych (Prowincji OO. Bernardynów) i 59 lat w kapłaństwie.

Urodził się 16.02.1933 r. w Latyczynie w Województwie Lubelskim. Do Zakonu wstąpił 28.08.1950 roku. Wyświęcony na kapłana 26.06.1960 r. Po rocznym studium Pastoralnym w Krakowie, został skierowany do pracy w Rzeszowie. W latach 1963-1965 zdobywał wiedzę w Prymasowskim Studium Życia Wewnętrznego w Warszawie. Był wychowawcą braci kleryków w Alwerni.

W roku 1971 pełnił obowiązki ojca duchownego braci nowicjuszy w Leżajsku. Był budowniczym naszego kościoła w Jelnej k. Leżajska. Następnie na prośbę Definitorium Prowincji wyjechał w 1974 r. do Argentyny.  Jego praca skupiała się na nauce religii w szkole sobotniej w Polskim Ośrodku Katolickim OO. Bernardynów w Martin Coronado (tzw. „Maciaszkowo”). Pełnił posługę w ośrodkach: Martin, Merlo, Olivos, Lanus, Rosario i Buenos Aires. Przez osiem lat pracował nad skatalogowaniem zbiorów bibliotecznych w klasztorze w Martin Coronado. Oddając się pracy wśród Argentyńczyków, był również spowiednikiem sióstr. W latach 1993-1998 był przełożonym klasztoru.

Niech spoczywa w pokoju wiecznym!

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda