Home WiadomościZ kraju Chełmno: Jubileusz Pallotyńskich Szkół

Chełmno: Jubileusz Pallotyńskich Szkół

Redakcja

W sobotę 5 października 2019 roku przeżywaliśmy w Chełmnie jubileusz powstania Pallotyńskich Szkół – upłynęło już 25 lat od ich powstania. Jednym z filarów naszych szkół jest wspólnota i nie jest to jedynie hasło, lecz sama prawda, co widać było w przygotowaniu szkoły przed jubileuszem. Pomimo licznych remontów nauczyciele, uczniowie oraz rodzice naszych uczniów stanęli na wysokości zadania, aby szkoła był gotowa na jubileuszowe obchody.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęliśmy Eucharystią, podczas której ks. Zbigniew Rembisz SAC podkreślił, że to właśnie Msza św. jest najważniejszym punktem w programie jubileuszowym. Podczas Eucharystii został poświęcony nowy sztandar szkoły oraz nastąpiła symboliczna wymiana sztandarów. Uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej zostali pasowani na uczniów przez Rycerza, natomiast uczniowie klasy czwartej szkoły podstawowej, jak również uczniowie pierwszych klas liceum, złożyli ślubowanie.

Po Mszy św. udaliśmy się do Kinoteatru Rondo na część oficjalną, podczas której zostały złożone podziękowania osobom zaangażowanym w istnienie i prowadzenie Pallotyńskich Szkół. Następnie wróciliśmy do gmachu szkoły gdzie ks. Zbigniew Rembisz SAC wraz z ks. Pawłem Orpikiem SAC odsłonili pamiątkową tablicę, która następnie została poświęcona. Tym samym zakończyła się część oficjalna świętowania, a po akademii, przygotowanej przez najmłodszych uczniów szkoły podstawowej, rozpoczął się piknik w naszym ogrodzie, podczas którego można było spotkać się i porozmawiać, oraz posilić w polowej kuchni czy przy grillu.

Wieczorem w kościele p.w. św. Piotra i Pawła odbyła się wieczornica, przygotowana przez naszych uczniów, oparta na tekstach Edwarda Stachury.

Za: www.sac.org.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda