Home WiadomościZe Świata Pozuelo: Spotkanie młodych oblatów

Pozuelo: Spotkanie młodych oblatów

Redakcja

W poniedziałek 19.11 rozpocznie się w Pozuelo (Hiszpania) spotkanie młodych oblatów regionu europejskiego. Spodziewanych jest 56 oblatów z różnych krajów Europy, w tym członkowie administracji generalnej, prowincjałowie większości europejskich prowincji lub ich przedstawiciele oraz młodzi oblaci (między 5 a 25 rokiem po pierwszej obediencji). Spotkanie przebiegnie pod hasłem „Odnowa misji i życia oblackiego w Europie”.

Przygotowania do spotkania rozpoczęły się już ponad rok temu. Obejmowały one solidną pracę wykonaną przez zespół przygotowujący spotkanie oraz refleksję nad życiem i misją oblatów, która miała miejsce w każdej jednostce naszego zgromadzenia w Europie.

Owoce tego przygotowania możecie zobaczyć na stronie internetowej http://pozuelomi.sitego.fr/. Znajdują się tam liczne dokumenty także w języku polskim.

Podczas gdy uczestnicy spotkania powoli szykują się do wyjazdu do Hiszpanii, organizatorzy już dojechali do Pozuelo. Są to Adriano Titone OMI i Rafale Martin OMI z Prowincji Śródziemnomorskiej, Leo Philomin OMI z Prowincji Anglo-Irlandzkiej, Bertrand Evelin OMI z Prowincji Francuskiej i Marcin Szafors OMI z Prowincji Polskiej. Mimo niedzieli, bardzo solidnie przepracowali dzień, co można zaobserwować na zdjęciach. Pracy organizacyjnej jest sporo, a wszystko po to, by spotkanie przyniosło błogosławione owoce. Aby tak się stało potrzeba także wsparcia modlitewnego. To dlatego organizatorzy poprosili siostry zakonne z różnych zgromadzeń, by wypraszały światło Ducha Św. na czas spotkania młodych oblatów. Chcieliby również zaprosić do modlitwy oblatów Polskiej Prowincji – młodszych i starszych, bo tylko wówczas spotkanie to przyniesie błogosławione owoce i przyczyni się rzeczywiście do odnowy życia i misji oblackiej w Europie.

Więcej (zdjęcia) na: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda