Premiera papieskiego wywiadu o Bożym miłosierdziu

RV„Miłosierdzie jest «dowodem osobistym» Boga” – podkreśla Papież Franciszek w wyjątkowo bezpośrednim wywiadzie, który trafił na półki księgarskie w 86 krajach. Rozmowę, która pozwala poznać serce i myśli Papieża z krańca świata, przeprowadził watykanista Andrea Tornielli. Ojciec Święty odpowiada w niej na 40 pytań zainspirowanych Jubileuszem Miłosierdzia. Książkę „Miłosierdzie to imię Boga” Papież otrzymał przedwczoraj. Wczoraj została ona oficjalnie zaprezentowana.

„Celem tej książki jest otwarcie serca każdego człowieka na Boże miłosierdzie i prawdziwe spotkanie z Chrystusem, a to wpływa nie tylko na życie jednostek, ale też całych narodów i społeczeństw” – podkreśla kard. Pietro Parolin, który wziął udział w watykańskiej prezentacji papieskiego wywiadu.

„Kto szuka sensacji, po przeczytaniu tych stron pozostanie rozczarowany. Nie jest to książka, w której Papież Franciszek opowiada nieznane ciekawostki, tajemnice czy anegdoty o samym sobie. Nie jest to też szeroki wywiad na aktualne tematy świata i Kościoła. Jest to książka, dzięki której Papież chce, prowadząc dosłownie za rękę, ukazać nam wielką tajemnicę Bożego miłosierdzia. Tajemnicę tak odległą od naszych ludzkich kalkulacji, a jednocześnie tak potrzebną nam, zagubionym pielgrzymom w tym czasie wyzwań i prób. Franciszek mówi, że miłosierdzie jest «dowodem osobistym» naszego Boga. Pozwala nam to zrozumieć realność tej chrześcijańskiej rzeczywistości. Dowód osobisty bowiem nas określa, opisuje najważniejsze dane o każdym z nas, jakie trzeba znać. Franciszek otwiera przed nami drzwi. Pragnie dać nam doświadczyć bezpłatnego daru Bożej miłości, bez której świat by nie istniał” – powiedział kard. Parolin.

bz/rv

Więcej na: Radio Watykańskie