Home WiadomościZe Świata Prestiżowa nagroda dla jezuickiej organizacji pracującej z byłymi gangsterami

Prestiżowa nagroda dla jezuickiej organizacji pracującej z byłymi gangsterami

Redakcja

Jezuicka organizacja ze Stanów Zjednoczonych, Homeboy Industries, otrzymała Conrad N. Hilton Humanitarian Award – najwyższe humanitarne wyróżnienie, jakie każdego roku przyznawane jest organizacjom non-profit. Nagroda wiąże się z bardzo konkretną kwotą wysokości 2,5 miliona dolarów.

Od 32 lat o. Greg Boyle SJ pracuje w Los Angeles z byłymi członkami gangów i byłymi więźniami. Dzisiaj na terenie prowadzonej przez niego organizacji, która jest bardziej rodziną niż instytucją, funkcjonuje siedem społecznych inicjatyw, które zatrudniają 300 pracowników. Wszyscy z historią życia, która mogłaby zmrozić krew w niejednych żyłach.

Jezuici organizują im kompleksową formację i pomagają wyjść na ludzi uczciwych, pracowitych i hojnych. Zorganizowali także na terenie Homeboy Industries darmowe usługi usuwania tatuaży. Do roku 2020 klinika zajmująca się tymi zabiegami, usunęła ponad 50.000 tatuaży z ciał byłych bandziorów.

Mamy nadzieję, że sukces o. Boyle’a przyciągnie kolejnych gangsterów, którzy będą chcieli zmienić życie.

Na podstawie www.jesuits.global
Za: jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda