Home WiadomościZe Świata Przesłanie Generała Redemptorystów na uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Patronki Zgromadzenia

Przesłanie Generała Redemptorystów na uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Patronki Zgromadzenia

Redakcja

Drodzy Współbracia, Siostry i Świeccy Współpracownicy,

Z wielką radością pozdrawiam Was w adwencie, gdy przygotowujemy się do świętowania razem z Maryją uroczystości Jej Niepokalanego Poczęcia. Jak przypomina nam św. Alfons w „Uwielbieniach Maryi”, to właśnie pod tytułem Niepokalanego Poczęcia Maryja jest Ona główną Patronką naszego Zgromadzenia.

Pamiętamy także o słowach św. Alfonsa, że ​​w Najświętszej Maryi Pannie moc Boża spotyka się ze współczuciem Boga – i w tym „spotkaniu” Słowo staje się ciałem i mieszka pośród nas! Niech towarzyszy nam podczas tego adwentu, abyśmy z odnowioną nadzieją powitali naszego Odkupiciela, zwłaszcza podczas pandemii, która wciąż zagraża naszemu światu.

Bracia i Siostry, w ciągu kilku tygodni rozpoczniemy pierwsze spotkanie pierwszej fazy naszej XXVI Kapituły Generalnej. Jest to czas intensywnych przygotowań nie tylko do Bożego Narodzenia, ale przede wszystkim zastanawiania się nad naszą redemptorystowskiej tożsamością i misją w dzisiejszym zranionym świecie. Razem z Maryją, naszą Matką i naszym wzorem, bądźmy wiernymi świadkami Odkupiciela, abyśmy także mogli nieść wszystkim miłość i miłosierdzie Boże.

Te krótkie słowa kończę modlitwą św. Alfonsa:

„Ach, moja Niepokalana Pani, raduję się z Tobą, widząc Cię ubogaconą tak wielką czystością… Chciałbym, aby cały świat Cię poznał i wyznał, że jesteś tym piękną Jutrzenką, zawsze oświeconą światłem Boga; Wybrano Arko zbawienia, wolna od dręczącego nas wszystkich wraku grzechu (…), a we wszystkim Przyjaciółko naszego Stwórcy, spraw, abym zawsze o Tobie pamiętał; i obyś Ty o mnie nigdy nie zapomniała.

Wydaje mi się, że minie tysiąc lat, zanim będę mógł zobaczyć Twoje piękno w raju, by modlić się i kochać Cię, „Mamma mia”, moja Królowo, moja ukochana, moja najpiękniejsza, najdelikatniejsza, najczystsza Niepokalana Maryjo. Amen.”

Niech Bóg Wam wszystkim błogosławi przez wstawiennictwo Maryi, naszej Niepokalanej Matki i Towarzyszki!

w Chrystusie naszym Odkupicielu,

o. Michael Brehl CSsR, Przełożony Generalny

Rzym, 4 grudnia 2021 r.

Za: cssr.news

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda