Home WiadomościZe Świata Przesłanie do młodzieży z okazji Święta Księdza Bosko 2017

Przesłanie do młodzieży z okazji Święta Księdza Bosko 2017

Redakcja

“Drodzy młodzi, zachęcam was do bycia odważnymi w waszym życiu. Zachęcam was do pójścia ‘pod prąd’, kiedy usłyszycie w głębi waszego serca uporczywe wezwanie do bycia wiernymi sobie samym i Jezusowi”. Takie przesłanie ks. Ángel Fernández Artime kieruje do młodzieży z okazji Święta Księdza Bosko. Jest to przesłanie wdzięczności, nadziei i zaangażowania, które – właśnie w stylu Księdza Bosko – stanowi zachętę do naśladowania Jezusa, zgodnie z autentycznością każdego.

Jak każdego roku, w kontekście liturgicznego wspomnienia Świętego Młodzieży Przełożony Generalny, który jest następcą Księdza Bosko, przesłał list do młodzieży z pięciu kontynentów.

List ks. Á.F. Artime pozostaje w pełnej harmonii z tym, co przy różnych okazjach mówił papież Franciszek: “Drodzy młodzi, ja pokładam ufność w was i modlę się za was. Miejcie odwagę iść pod prąd”. Zarówno Papież, jak i Przełożony Generalny zwracają się do młodzieży w następujących słowach: “dzisiaj świat was potrzebuje. Potrzebuje wielkich ideałów, które są właściwe waszej młodości i waszym młodzieńczym marzeniom”. 

By było możliwe jeszcze większe wejście w relację z ludźmi młodymi, którzy na całym świecie są obecni na “cyfrowych podwórkach”, listowi towarzyszy wiedoprzesłanie, w którym ks. Á.F. Artime powtarza to samo, ale czyniąc to w formie bardziej rodzinnej i bezpośredniej.

“Jezus żąda czegoś dobrego i wielkiego od każdego z was. Zachęcam was do zaangażowania, hojności aż do bólu, jak to mawiała Matka Teresa z Kalkuty, dzisiaj święta: ‘Kochać i służyć aż do bólu’” – stwierdza Przełożony Generalny.

Apel kończy się wezwaniem do towarzyszenia na drodze rozwoju ludzkiego i wiary tym wszystkim ludziom młodym, którzy już są zmęczeni i rozczarowani, którzy nie mają marzeń i nadziei, a którzy pilnie potrzebują rówieśników-świadków.

List Przełożonego Generalnego jest także dostępny na stronie sdb.org, zaś wideoprzesłanie – na ANSChannel.

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda