Home WiadomościZe Świata Rzym: kard. Joseph Tobin CSsR objął w posiadanie swój tytularny kościół

Rzym: kard. Joseph Tobin CSsR objął w posiadanie swój tytularny kościół

Redakcja

W obecności wspólnoty parafialnej Santa Maria delle Grazie al Trionfale w Rzymie, a także w towarzystwie Współbraci redemptorystów, kardynał Joseph Tobin CSsR, nasz były Przełożony Generalny, objął 29 stycznia 2017 r. w posiadanie swój tytularny kościół.

 

O. Antonio Raimondo Fois, proboszcz parafii powitał go na progu świątyni i podał do ucałowania krzyż. Kardynał Tobin w swej homili zwrócił uwagę na błogosławieństwa jako ewangeliczną propozcyję, podczas gdy świat promuje jedynie zdrowie, sukces, przyjemność i to, co przemija. Jezus daje zupełnie odmienny program życia. „Bóg wybrał to, co głupie i odrzucone przez świat” – przypomniał kaznodzieja.

Podkreślił także swoją radość, że od tej pory ta wspólnota parafialna w Rzymie, gromadząca się w świątyni, która jest jego tytularnym kościołem, jest jego „nową rodziną”. Nazwał się ich bratem Giueseppe (po włosku Józef – ang. Joseph) i obiecał swą modlitwę.

Kardynałowie – choć są najczęściej ordynariuszami swoich diecezji na całym świecie – zwyczajowo otrzymują także swój kościół tytularny w Rzymie, jako znak łączności z papieżem, biskupem tej diecezji.

Źródło: cssr.news

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda