Home WiadomościZe Świata Przygotowania do 6. Spotkania Młodzieży w Asyżu

Przygotowania do 6. Spotkania Młodzieży w Asyżu

Redakcja

W dniach od 29 stycznia do 2 lutego 2012 r., w klasztorze Świętego Ducha w Zagrzebiu (Chorwacja) spotkali się organizatorzy najbliższego, szóstego z kolei, Międzynarodowego Spotkania Młodych „Giovani verso Assisi” („Młodzi ku Asyżowi”).

Obradom grupy przygotowawczej przewodniczyli fra Antonello Fanelli i fra Vincenzo Esposito odpowiedzialni za Centrum Duszpasterstwa Młodzieży i Powołaniowego konferencji CIMP w Asyżu.

W spotkaniu wzięli udział bracia odpowiedzialni za duszpasterstwo młodzieży i powołaniowe, reprezentanci różnych krajów: fra Ivan Penava (Chorwacja), fra Damijan Tikvič (Słowenia), fra Bernhard Lang (Austria), fra Steffen Behr (Niemcy), fra Abel Garcia (Hiszpania) fra Leszek Łuczkanin (Polska) fra Eric De la Peña (USA i Kanada). Obecny był również asystent generalny CEC fra Miljenko Hontić, delegat zarządu generalnego Zakonu.

Spotkanie odbędzie się w Asyżu w terminie 5-12 sierpnia 2012 r. Będzie zatytułowane: „Panie, co chcesz, abym czynił?.

Zostały zaprogramowane poszczególne dni spotkania, ustalono tematy szczegółowe, określono miejsca franciszkańskie, które zostaną odwiedzone i podzielono się obowiązkami dotyczącymi różnych aktywności podczas spotkania. Z bardziej szczegółowymi informacjami będzie się można zapoznać za kilka dni na stronie internetowej spotkania: www.assisimeeting.org.

Podczas czterech dni pobytu w Chorwacji uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z różnorodną działalnością tutejszej Prowincji św. Hieronima oraz odwiedzili kilka wspólnot, które znajdują się poza Zagrzebiem, takich jak sanktuarium Maryjne w Molve, klasztor i parafia św. Antoniego w Novi Marof oraz narodowe centrum MI.

Za: www.ofmconv.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda