Home WiadomościZe Świata Przygotowania do Spotkania Młodzieży CSsR na Sardynii

Przygotowania do Spotkania Młodzieży CSsR na Sardynii

Redakcja

W miejscowości San Sperate na Sardynii, od 2 do 6 lipca, odbywało się zebranie międzynarodowej komisji przygotowującej przyszłoroczne Spotkanie Młodzieży Redemptorystowskiej z całej Europy.

W spotkaniu tym uczestniczyli przedstawiciele niemal wszystkich jednostek należących do Konferencji Redemptorystów Europy. Z ramienia Prowincji Warszawskiej Redemptorystów obecni byli o. Marcin Klamka członek sekretariatu ds. młodzieży, pani Jolanta Zatorska (będąca równocześnie członkinią komisji do spraw duszpasterstwa młodzieży na poziomie Konferencji) oraz pan Adrian Mendyk jako przedstawiciel młodzieży.

Celem naszych obrad było ustalenie najważniejszych spraw związanych z programem i treściami, które mają być zaproponowane młodzieży w przyszłym roku, oraz z szeroko pojętą logistyką spotkania europejskiego. Warta podkreślenia jest doskonała organizacja spotkania  przez o. Piotra Sułkowskiego i o. Vito Lombardi, a także stała obecność Prowincjała Prowincji Rzymskiej, odpowiedzialnej za całościowe przygotowanie europejskiego spotkania młodych – o. Gianni Congiu oraz Koordynatora Konferencji Redemptorystów Europy – o. Jacka Zdrzałka.

Czas spędzony przez naszą delegację na Sardynii był niezwykle wypełniony przez sesje robocze zarówno plenarne jak i dyskusje w grupach językowych. Był to czas niezwykłego doświadczenia jedności spojrzenia i charyzmatu, pomimo różnic językowych i kulturowych. Było to także ciekawe doświadczenie współpracy z samą młodzieżą i wsłuchiwania się w jej potrzeby, bowiem z każdym redemptorystą przybyli przedstawiciele młodzieży redemptorystowskiej z danej prowincji zakonnej. Trzeba przyznać, że nasza prowincja aktywnie włączyła się w kształtowanie programu przyszłorocznego spotkania, zarówno w zakresie treści, jak i poprzez gotowość przygotowania jednej z katechez poprzedzających samo spotkanie.

Oprócz ustaleń teoretycznych nie zabrakło także i praktyki: mogliśmy na własnej skórze doświadczyć piękna sardyńskiej przyrody, gościnności mieszkańców San Sperate, jak również zapoznać się z miejscową, niezwykle bogatą kulturą. Odwiedziliśmy także wszystkie miejsca, w których w przyszłym roku gromadzić się będzie młodzież redemptorystowska z całej Europy.

Europejskie Spotkanie Młodzieży Redemptorystowskiej odbędzie się w dniach od 7 do 12 sierpnia 2013 r. w San Sperate na Sardynii, pod hasłem „Be live, believe, be love” („Żyć, wierzyć, kochać”). Tematyka spotkania będzie prowadziła uczestników poprzez odnalezienie i rozpoznanie Chrystusa, opowiedzenie się za Nim aż po misję głoszenia radosnej Ewangelii o miłości Boga do każdego człowieka. Nie zabraknie też czasu dla zachwytu nad pięknem miejsca, do którego zaprasza nas Prowincja Rzymska oraz nad pięknem życia i młodości.

Z absolutnie czystym sercem i wielką radością przekazujemy serdeczne zaproszenie dla wszystkich młodych ludzi oraz dla duszpasterzy młodzieży, tak by nie zabrakło w San Sperate przedstawicieli naszej części Europy. Wszelkie niezbędne informacje zostaną niebawem rozesłane do wszystkich zainteresowanych. Jeżeli ktoś pragnie już teraz zakosztować atmosfery San Sperate, może to zrobić na facebooku, gdzie działa już oficjalne konto przyszłorocznego spotkania.

Wystarczy wpisać w oknie wyszukiwarki: PGVR San Sperate – i gotowe.

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda