Home WiadomościZe Świata Redemptoryści: 25 lat Regii Koreańskiej

Redemptoryści: 25 lat Regii Koreańskiej

Redakcja

redemptor.plRegia Koreańska, należąca obecnie do Konferencji Redemptorystów Azji i Oceanii, świętuje 25-lecie  swojego istnienia.

O jej powstaniu zadecydowano w styczniu 1991 r. w Bangalore w Indiach, a przełożeni jednostek z tego regionu świata obiecali pomogać w jej utrzymaniu personalnie i materialnie. 1 sierpnia 1991 r. uroczyście otwarto w Seulu nową placówkę, a jej przełożonym został  o. Man Yong (John) Lee CSsR, Koreańczyk z Prowincji Campo Grande w Brazylii. Do wspólnoty dołączyli także o. Wilfredo Cruz Jesena CSsR z Prowincji Cebu i o. Phaiboon (Augustine) Udomdej CSsR z Prowincji Tajlandzkiej. Rozpoczęli kurs języka i w ten sposób, pod patronatem św. Alfonsa, rozpoczęła się międzynarodowa współpraca Azjatów.

W uzgodnieniu z archidiecezją seulską wyznaczono wtedy następujące cele: praca wśród ubogich, ewangelizacja przez rozwój pobożności  maryjnej, szczególnie nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, duchowa formacja duchowieństwa, osób konsekrowanych i świeckich.

W  ciągu 25 lat, dzięki gorliwości Współbraci,  misja przekształcona została w regię. Obecnie należy do niej 10 koreańskich kapłanów,  2  braci po  ślubach wieczystych i 6 braci na różnych etapach formacji. Wspólnotę tworzą także  dwaj Filipińczycy i jeden Taj. Mieszkają i pracują w trzech wspólnotach.

1 sierpnia 2016 r. odbyło się  proste, ale ważne dziękczynienie za istnienie regii razem z zaproszonymi kapłanami, osobami zakonnymi i świeckimi. Trzej pierwsi Współbracia wciąż żyją i dołączyli do wspólnego świętowania. Obecni byli także  o. Juventus Andrade CSsR, Radny Generalny, o. Ben Ma CSsR, Koordynator KRAiO, o.  Nozomu Ishida CSsR, reprezentant Prowincji Japońskiej i inni Goście.

W przyszłość  spoglądamy z nadzieją.

o. Macario J. Lee CSsR, Seul

oprac. mm/za: cssr.news 

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda