Home WiadomościZe Świata Redemptoryści – Brazylia: prowincjał z Campo Grande biskupem

Redemptoryści – Brazylia: prowincjał z Campo Grande biskupem

Redakcja

redemptor.plPrzełożony Prowincji Campo Grande (Brazylia) o. Henrique Aparecido de Lima został mianowany 21 października 2015 r. przez papieża Franciszka biskupem Dourados – stan Mato Grosso do Sul w Brazylii. Aktualnie 54 redemptorystów (czyli ok. 1% wszystkich naszych Współbraci na świecie) pełni tę posługę w Kościele.

Ojciec Henrique urodził się w 1964 r. w mieście Assis Chateaubriand. Pierwsze śluby zakonne w Zgromadzeniu Najświętszego Odkupiciela złożył w 1995 r., a wyświęcony został na kapłana w 1999 r.

Pracował jako misjonarz w Ponta Pora (Mato Grosso do Sul) oraz był proboszczem parafii Aquidauana (także ten stan).

Podczas pracy w Aquidauana został mianowany administratorem apostolskim diecezji Jardim (od maja 2007 do września 2008 r.). Był także rektorem sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Campo Grande oraz proboszczem parafii Matki Bożej Fatimskiej w Telemaco Borba (Parana). W październiku ubiegłego roku o. Henrique został wybrany prowincjałem prowincji Campo Grande.

Źródło: scalanews.com

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda