Home WiadomościZe Świata Zjazd Salezjanów Współpracowników Regionu Europa Centralna i Wschodnia w Pradze

Zjazd Salezjanów Współpracowników Regionu Europa Centralna i Wschodnia w Pradze

Redakcja

pila.salezjanie.plW dniach 23-25 października 2015r. zgromadzili się w Pradze przedstawiciele Rad Prowincjalnych z państw  regionu Europa Centralna i Wschodnia. Należą do niego 4 polskie prowincje, Rosja, Ukraina, Czechy, Słowacja, Słowenia, Chorwacja, Węgry. 

Prowincję pilską reprezentowali  ks. Marcin Nowicki, Delegat SDB, Małgorzata Gozdera, Koordynator Prowincjalna oraz Teresa Cyrulik, Radczyni Rady Prowincjalnej. Zjazd został zorganizowany przez radcę regionu Stanislava Veselky’ego ze Słowacji. Dotyczył on sytuacji Salezjanów Wspólpracowników w prowincjach, kwestii statystycznych, miejscowych radości i problemów. Nasz region Europy jest bardzo zróżnicowany pod wieloma względami. Spotkania takie służą wzajemnemu zrozumieniu, poznaniu specyfiki stowarzyszenia w danym państwie. Efekty naszego dzielenia zostaną przekazane przez radcę regionu podczas spotkania Rady Światowej w lutym 2016 roku w Rzymie. Spotkanie odbyło się w przepięknej Pradze, dlatego nie mogło zabraknąć w napiętym programie momentu zwiedzania Starego Miasta. Przez wszystkie dni spotykaliśmy się w atmosferze otwartości, życzliwości i salezjańskiej radości. Po niedzielnej Eucharystii i serdecznym pożegnaniu wyruszyliśmy  do swoich krajów, by przenosić na własny grunt efekty naszego spotkania.

Małgorzata Gozdera

Za: www.pila.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda