Home WiadomościZe Świata Redemptoryści: Relikwie bł. ks. Michała Sopoćki w Pietropawłowsku

Redemptoryści: Relikwie bł. ks. Michała Sopoćki w Pietropawłowsku

Redakcja

Liturgiczne wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej miało szczególny charakter w parafii Trójcy Przenajświętszej w Pietropawłowsku w Kazachstanie prowadzonej przez redemptorystów. Tego bowiem dnia (5.10) odbyła się diecezjalna pielgrzymka do nowego Archidiecezjalnego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, powołanego do istnienia w Pietropawłowsku przez ordynariusza archidiecezji Świętej Maryi w Astanie ks. abpa Tomasza Petę dekretem z dnia 15.04.2012. Był to zarazem pierwszy odpust sanktuaryjny.

Wspomniany wyżej szczególny charakter tego dnia można by uargumentować wieloma przykładami, z których najważniejszy to Eucharystia z uroczystym wprowadzeniem do Sanktuarium relikwii bł. ks. Michała Sopoćki – spowiednika i duchowego kierownika św. Faustyny. Przed Mszą św. postać  bł. księdza Michała przybliżył zebranym o. dr Kazimierz Fryzeł CSsR, który wcześniej (2-5.10) przeprowadził tutaj rekolekcje dla współbraci i kapłanów. W uroczystości wzięło udział pięciu biskupów: Janusz Kaleta z Karagandy, Tomasz Peta i Atanazy Sznajder z Astany, oraz goście z Polski – biskupi: Jan Paweł Lenga MIC z Lichenia (wieloletni pasterz dla katolików w Kazachstanie) i Kazimierz Gurda – sufragan kielecki.

Dzieląc się tą radosną wiadomością pozdrawiamy wszystkich czytelników z dalekiego Pietropawłowska w Kazachstanie, jednocześnie obiecując modlitwę przy relikwiach św. siostry Faustyny i bł. księdza Michała. Zapraszamy też do odwiedzenia naszego Sanktuarium!

Ojcowie Redemptoryści (CSsR), Siostry Redemptorystki (OSSR) i Siostry Matki Bożej Miłosierdzia (ZMBM).

Więcej (zdjęcia) na: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda