Home WiadomościZe Świata Redemptoryści – Rzym: nowe portrety błogosławionych męczenników z Cuenca

Redemptoryści – Rzym: nowe portrety błogosławionych męczenników z Cuenca

Redakcja

Po beatyfikacji sześciu redemptorystów męczenników z Cuenca w październiku 2013 r. w Tarragonie w Hiszpanii, zdecydowano wspólnie z Prowincją Madrycką, że zostaną wydane portrety nowych błogosławionych w takim samym stylu, jak wcześniej już wydrukowane portrety naszych świętych i błogosławionych.

Nowa publikacja zawiera siedem rysunków, 35 na 50 cm każdy, które przedstawiają sześciu męczenników indywidualnie i grupowo. Zostały one wykonane według oryginalnych fotografii przez madrycką artystkę Belén del Pino Salas.

Rysunki poprzedzone są czterema stronami tekstu po hiszpańsku, w tym samym rozmiarze, w którym obok herbu Zgromadzenia Redemptorystów o. Antonio Manuel Quesada Montoro, wicepostulator procesu beatyfikacyjnego, w zwięzły sposób przedstawia tło historyczne śmierci męczenników, a następnie biografie błogosławionych. Są to: o. Józef Ksawery Gorosterratzu Jaunarena, o. Cyriak Olarte Pérez de Mendiguren, o. Michał Goñi Ariz, o. Julian Pozo y Ruiz de Samaniego, br. Wiktorian (Wiktor) Calvo Lozano i o. Piotr Romero Espejo.

Cena każdego zestawu to 30 euro, bez kosztów wysyłki. Zamówienia można składać pocztą elektroniczną u Postulatora Generalnego: [email protected] . Sposób płatności i dostarczenia zostanie wskazany w odpowiedzi.

o. Antonio Marrazzo CSsR, Postulator Generalny

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda