Home WiadomościZe Świata Redemptoryści – Rzym: oficjalna inauguracja Roku Jubileuszowego Ikony MB Nieustającej Pomocy

Redemptoryści – Rzym: oficjalna inauguracja Roku Jubileuszowego Ikony MB Nieustającej Pomocy

Redakcja

redemptor.plIkona Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest Ikoną Miłości – miłości Boga do nas oraz miłości Matki do swych dzieci – i w takim duchu powinien być obchodzony jej Rok Jubileuszowy – powiedział w Rzymie o. Michael Brehl CSsR, Przełożony Generalny Zgormadzenia Redemptorystów, w czasie jego inauguracji w 150-tą rocznicę przekazania tego świętego wizerunku synom św. Alfonsa Liguori.

Przełożony Generalny Redemptorystów, o. Michael Brehl CSsR, 27 czerwca 2015 r. oficjalnie rozpoczął Rok Jubileuszowy Ikony MB Nieustającej Pomocy w czasie uroczystej Mszy św. w kościele św. Alfonsa w Rzymie, gdzie cześć odbiera oryginalna ikona. Celebracja rozpoczęła się nieszporami o godz. 17.40 odśpiewanymi przez redemptorystów z całego świata, którzy zebrali się w sanktuarium razem ze swymi przełożonymi. O. Michael Brehl CSsR przewodniczył uroczystej Mszy św. o godz. 18.30 i przed homilią oficjalnie ogłosił Jubileusz, który potrwa do 27 czerwca 2016 r. Podkreślił także opatrznościową zbieżność Jubileuszu Ikony MB Nieustającej Pomocy z Rokiem Jubileuszowym Miłosierdzia, ogłoszonym niedawno przez Ojca Świętego Franciszka.

W swej homilii przypomniał, że ikona MB Nieustającej Pomocy jest rzeczywiście Ikoną Miłości – miłości Boga do nas oraz miłości Matki do swych dzieci – i w takim duchu powinien być ten rok obchodzony. Wskazał również, że Kościół udzielając przez papieża Franciszka odpustu zupełnego, uznaje ważność tego jubileuszu. 150–ta rocznica przekazania ikony pod opiekę Zgromadzenia Redemptorystów jest świętem samych redemptorystów, osób zakonnych poświęconych Matce Bożej Nieustającej Pomocy, świeckich współpracowników i wszystkich, którzy oddają Jej cześć.

O. Generał poprosił w swej homilii o refleksję, co oznacza dla każdego z nas ten jubileusz? Zachęcił wszystkich do pójścia za przykładem umiłowanego ucznia spod krzyża Jezusa i przyjęcia Maryi do swych serc, domów i życia. Dzieje się to szczególnie przez: pogłębianie osobostego związku z Maryją w serdecznej modlitwie; kontemplację ikony, która będzie prowadzić do głębokiego dziękczynienia za Odkupienie; podziękowanie za tajemnicę Wcielenia Słowa Bożego, które dokonało się w Jej osobie; życie Ewangelią, szczególnie w odniesieniu do ubogich i opuszczonych. Kończąc rozważanie dodał – Matko Nieustającej Pomocy, chcemy stale być pod Twoją opieką. Niech ten jubileuszowy Rok będzie dla każdego z nas pielgrzymką z Tobą, by doświadczyć obfitego Odkupienia, podarowanego nam przez Twego Syna.

W niedzielę, 28 czerwca o godz. 18.30 uroczystej Mszy św. w sanktuarium i procesji z Ikoną przewodniczyć będzie ks. kard. Agostino Vallini, Wikariusz Rzymu.

cssr.com

Więcej (zdjęcia) na: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda