Home WiadomościZe Świata Redemptoryści – Singapur: poświęcenie i otwarcie „Kościoła Nowenny”

Redemptoryści – Singapur: poświęcenie i otwarcie „Kościoła Nowenny”

Redakcja

Uwielbienie Boga i dziękczynienie zabrzmiały w Singapurze w tzw. „Kościele Nowenny” (ang. Novena Church, kościele pw. św. Alfonsa) w czasie jego uroczystego poświęcenia 25 października 2017 r., po okresie trzyletniej renowacji.

Zwyczajowa nazwa kościoła nawiązuje do nabożeństwa nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, które sprawowane jest tam w soboty wiele razy w ciągu dnia z bardzo licznym udziałem wiernych w językach angielskim i chińskim.

Uroczystość poprzedziła filmowa prezentacja pracy redemptorystów, rozwoju kościoła oraz nowej wizji i misji sanktuarium, a następnie odmówiono różaniec w pięciu językach. Mszy św. przewodniczył i kościół poświęcił ks. abp William Goh, ordynariusz Singapuru.

W swej homilii skierowanej do 2 tys. uczestników liturgii przypomniał, że „mamy zrobić wszystko, by to sanktuarium, dom Boży i brama niebios, stało się dla wszystlich przybywających miejscem spotkania z miłosierną miłością Boga”. Nadmienił także, że kiedyś o mało co nie został redemptorystą. Tym bardziej więc z radością poświęcił kościół, gdzie pracują ci misjonarze.

W ołtarzu kościoła umieszczono relikwie św. Alfonsa Liguori, Założyciela Zgromadzenia Redemptorystów i patrona kościoła. Na zakończenie Mszy św. odbyła się także modlitwa przed Ikoną MB Nieustającej Pomocy – za wszystkich dobrodziejów, budowniczych kościoła, rodziny przybywające na nowennę i redemptorystów Wiceprowincji Ipoh (Malezyjskiej).

W uroczystości wziął udział nuncjusz apostolski w Singapurze ks. abp Leopoldo Girelli oraz członkowie parlamentu. Przybyli goście z Hiszpanii, Włoch, Australii i Malezji. Wydarzenie było transmitowane na Facebooku i YouTube: facebook.com/novenachurchyoutube.com/watch?v=ocwuTpBiAyk

 cssr.news

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda