Home WiadomościZ kraju Zaduszkowe spotkanie w Bydgoszczy

Zaduszkowe spotkanie w Bydgoszczy

Redakcja

Od kilku lat osoby konsekrowane z Bydgoszczy i okolicy na zaproszenie proboszcza parafii garnizonowej ks. pułkownika Zenona Surmy CMF spotykają się 2 listopada na wspólnej modlitwie za zmarłych zakonników i zakonnice zgromadzeń z Bydgoszczy. Sprawami organizacyjnymi ofiarnie zajmuje się referentka diecezjalna Siostra Marta – Elżbietanka. W bieżącym roku, podobnie jak w poprzednich, na wieczorną Mszę św. w kościele p.w. Królowej Pokoju przybyły przedstawicielki zgromadzeń zakonnych żeńskich pracujące w Bydgoszczy , Żołędowie i Solcu Kujawskim. Obecni byli także ci, którym pozwalał czas, przedstawiciele męskich zgromadzeń,. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył o. mjr Andrzej Migała – franciszkanin, tutejszy . wikariusz wespół z prowincjałem Zgromadzenia Ducha Św. o. Markiem Myślińskim i ojcami tegoż zgromadzenia oraz ks. Maciejem dyrektorem Domu Księży Emerytów   Homilię® głosił i o. Władysław Budziak CSSp + delegat KWPZM DB.

Po Mszy św. modlitwę różańcową za zmarłych prowadziły przedstawicielki poszczególnych zgromadzeń żeńskich.

Po modlitwach w kościele w imieniu ks. Proboszcza, ks, por. Marek Bolanowski zaprosił wszystkich obecnych na poczęstunek, który upłynął w prawdziwie zakonnej atmosferze.

Księdzu pułkownikowi proboszczowi i Jego współpracownikom osoby konsekrowane dziękują za organizowanie takich spotkań.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda