Home WiadomościZe Świata Redemptoryści – Tajlandia: Przygotowania do Kapituły Generalnej

Redemptoryści – Tajlandia: Przygotowania do Kapituły Generalnej

Redakcja

Centralna Komisja Przygotowawcza do XXV Kapituły Generalnej Zgromadzenia Redemptorystów spotyka się w dniach 30 listopada – 3 grudnia 2015 r. w Pattaya w Tajlandii, gdzie odbędzie się również sama kapituła na jesieni 2016 r. W spotkaniu uczestniczy także Przełożony Generalny o. Michael Brehl CSsR.

Ponieważ Pattaya będzie miejscem obrad Kapituły Generalnej, to spotkanie ma pomóc w realistycznej ocenie i dobremu jej przygotowaniu. Udział w nim biorą także: Koordynator Komisji Przygotowawczej o. Brendan Kelly CSsR, o. Enrique López CSsR (Wikariusz Generała), br. Jeffrey Rolle CSsR (radny generalny), o. Klemens Campos CSsR (moderator), o. Joaquim Parron CSsR (moderator), o. Kevin O’Neill CSsR (moderator), o. Pedro López Calvo CSsR (komisja redakcyjna), o. Steve Rehrauer CSsR (komisja redakcyjna), o. Jovencio Ma CSsR (koordynator konferencji Azji i Oceanii), o. Michael Picharn CSsR ( Wiceprowincja Tajlandia) i o. Biju Madathikunnel CSsR (komunikacja).

Konstytucje Zgromadzenia Redemptorystów:

Kapituła generalna prawnie zwołana i ukonstytuowana jest najwyższym organem wewnętrznym, który zarządza Zgromadzeniem oraz je reprezentuje. Ona też wyraża udział wszystkich współbraci w trosce o dobro całego Instytutu. (…)

Zadaniem Kapituły generalnej jest troska o życie apostolskie całego Zgromadzenia, o umacnianie więzów łączących poszczególne jego części oraz przystosowanie do potrzeb Kościoła i ludzi wszystkich instytucji i norm regulujących jego życie.

Aby Kapituła generalna mogła należycie sprostać tak doniosłemu zadaniu, będzie dokładnie badać stan Zgromadzenia, czy według ducha Założyciela i wypróbowanych tradycji pozostaje ono wierne swej misji i czy zawsze okazuje się podatne na głos Boży, który nieustannie do niego przemawia w świecie i Kościele.

Pierwsza faza Kapituły Generalnej – na poziomie Konferencji Zgromadzenia- rozpocznie się w styczniu 2016 r. Jej celem jest zapewnienie większego udziału członków Zgromadzenia w przygotowaniu Kapituły Generalnej. Spotkanie dla delegatów z Konferencji Redemptorystów Europy odbędzie się w Toruniu po Wielkanocy przyszłego roku.

cssr.com/mm

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda