Home WiadomościZe Świata Resistencia: nowy zarząd wiceprowincji na czas restrukturyzacji

Resistencia: nowy zarząd wiceprowincji na czas restrukturyzacji

Redakcja

W dniach od 22 do 25 października 2018 r. w domu formacyjnym w La Plata w Argentynie miała miejsce XVII Kapituła Wiceprowincjalna Wiceprowincji Resistencia. Była to kapituła sprawozdawczo-wyborcza i rozpoczęła się dniem skupienia pod przewodnictwem biskupa – emeryta Virginio Bressanelli ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa. Przedmiotem rozważań było wezwanie przyjęte przez ostatnią Kapitułę Generalną Zgromadzenia na lata 2016-2022: „Świadkowie Odkupiciela: solidarni dla misji w poranionym świecie”.

W kolejnych dniach każda z komisji przedstawiała sprawozdanie z ostatniego czterolecia. Punktem kulminacyjnym każdego dnia była Msza Święta celebrowana w godzinach wieczornych. Podczas Mszy świętej we wtorek, której przewodniczył o. Radosław Jaszczuk CSsR mieliśmy możliwość usłyszeć na argentyńskiej ziemi polskie kazanie, a to z racji kaznodziei, którym w tym dniu był o. Mieczysław Babraj CSsR – delegat Przełożonego Prowincji Warszawskiej Redemporystów, przez którą Wiceprowincja została założona i formalnie należy (już niedługo będzie zaś tworzyć nową prowincję razem z dotychczasowymi prowincjami Porto Alegre, Campo Grande, Paragwaj, Buenos Aires i Chile).

Podczas spotkań została wybrana nowa Rada Wiceprowincji w składzie: o. Javier Machado CSsR – Wiceprowincjał, o. Mario Marques CSsR – Wikariusz Wiceprowincjała, o. Maciej Słaby CSsR – Radny, o. Jacek Białas CSsR – Radny, o. Andrzej Koselak CSsR – Radny.

Przedmiotem obrad były również rozpoczęte już zmiany organizacyjne w naszym Zgromadzeniu. Nie mogę nie wspomnieć w tym miejscu również osoby o. Piotra Podrazy CSsR – Przewodniczącego Sekretariatu Misji Prowincji Warszawskiej, który towarzyszył o. Mieczysławowi i w tym czasie gościł w naszym domu w La Plata.

Duchu Święty, przyjdź i rozpal serca swoich wiernych! Maryjo, Matko Nieustającej Pomocy – módl się za nami, Redemptorystami!

Strona internetowa Wiceprowincji Resistencia: redentoristaschaco.com

br. Łukasz Malinowski CSsR, La Plata, Argentyna

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda