Home WiadomościZe Świata Restrukturyzacyjne spotkanie Regii św. Gerarda w Orenburgu

Restrukturyzacyjne spotkanie Regii św. Gerarda w Orenburgu

Redakcja

W dniach 6-8 listopada 2018 roku w Orenburgu miało miejsce zebranie ogólne Regii św. Gerarda (Rosja i Kazachstan). W naszym pierwszym na terenie Rosji klasztorze zgromadzili się współbracia pracujący w Rosji i Kazachstanie pod przewodnictwem o. Zenona Gieńca CSsR – przełożonego Regii. Z ramienia Prowincji Warszawskiej na zebraniu obecny był o. Dariusz Paszyński CSsR – Wikariusz Prowincjała. Spotkanie miało charakter sprawozdawczo – wyborczy. Przełożony, ekonom, współbracia odpowiedzialni za poszczególne komisje i przełożeni wszystkich domów zakonnych regii przedstawili swoje sprawozdania za ostatnie czterolecie. Druga, czyli wyborcza część spotkania okazała się jednak niepotrzebna, z uwagi na fakt, iż w procesie restrukturyzacji naszego Zgromadzenia Redemptorystów, z początkiem lutego regia połączy się z Prowincją Warszawską. Nasze debaty dotyczyły dalszego kształtu pracy na Wschodzie w nowych strukturach.

Braterskie spotkanie naszej jednostki zakonnej i obecność wielu współbraci pracujących niegdyś w Orenburgu, stało się również okazją do świętowania 25-lecia istnienia miejscowej parafii po jej odrodzeniu i pracy redemptorystów na tej placówce. W środę 7 listopada, wieczornej Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił o. Grzegorz Ruksztełło CSsR – pierwszy po odrodzeniu parafii proboszcz w Orenburgu. Następnie miało miejsce spotkanie – poczęstunek z przybyłymi na tę okoliczność parafianami, spośród których wielu pamięta czasy odradzania się tutejszej parafii i rekonstrukcji zniszczonego kościoła. To spotkanie po latach z dawnymi duszpasterzami było dobrą okazją do wspomnień i wyrażenia podziękowania za pracę redemptorystów na tym miejscu.

o. Piotr Łacheta CSsR, 
przełożony i proboszcz w Orenburgu

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda