Home WiadomościZe Świata Rodzina Radia Maryja spotkała się w Amerykańskiej Częstochowie

Rodzina Radia Maryja spotkała się w Amerykańskiej Częstochowie

Redakcja

redemptor.plRodzina Radia Maryja mieszkająca za oceanem po raz 18-ty pielgrzymowała w niedzielę, 3 lipca 2016 r. do Amerykańskiej Częstochowy. Mszy św. przewodniczył ks. bp Stanisław Stefanek, biskup senior diecezji łomżyńskiej. W pielgrzymce uczestniczyli oczywiście nasi ojcowie pracujący dla Radia Maryja w USA i Kanadzie: o. Zbigniew Pieńkos CSsR i o. Jacek Cydzik CSsR oraz parafianie z naszych parafii w Chicago-Cicero oraz Manville i Perth Amboy w New Jersey.

W homilii ks. Biskup zwrócił uwagę m.in. na znaczenie Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych.

– Jak ważną rolę od 25 lat podjęło ogólnoświatowe Radio Maryja i centrum toruńskie, a tu służymy już 18 lat. To łączy. Między parafiami, diecezjami, krajami powstaje jakaś prosta komunikacja, łatwość wymiany dóbr, łatwość wsparcia. To są dzieła, które powinny być notowane na najwyższych półkach ocen światowych – wskazał ks. bp Stanisław Stefanek.

Przed Eucharystią zaprezentowany został program słowno–muzyczny w wykonaniu chóru „Adoramus” z parafii św. Floriana w Michigan. Słuchacze Radia Maryja ze Stanów Zjednoczonych i Kanady podzielili się także ze zgromadzonymi swoimi świadectwami.

Józef Jurczak z Chicago mówił o tym, dlaczego zaczął słuchać katolickiej rozgłośni z Torunia.

– Maryja jest nieodłączną częścią mojego życia i życia mojej małżonki. Jesteśmy z Radiem Maryja od czasu, kiedy można było je usłyszeć na ziemi amerykańskiej. Chciałem jednak zaznaczył, że moje doświadczenie związane z Radiem Maryja rozpoczęło się wcześniej. (…) Moja siostra – która słuchała Radia Maryja od pierwszych chwili jego powstania w Polsce – przysyłała mi taśmy magnetofonowe i z nich słuchałem Radia Maryja, katechez, pięknych utworów – powiedział Józef Jurczak z Chicago.

Inżynier Andrzej Ryczek, który zaprojektował kościół pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, przypomniał, że świątynia powstała dzięki Rodzinie Radia Maryja.

– Obiekt sakralny, przepiękne sanktuarium, powstał tylko z darów serca. To wszystko, co państwo przekazywali w darze na określone cele, tworzy całe to piękne zdarzenie, które nazywamy Radiem Maryja, które nazywamy TV Trwam – zaznaczył Andrzej Ryczek.

Transmisję uroczystości przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam. Spotkanie modlitewne w Amerykańskiej Częstochowie poprzedza każdego roku jasnogórską pielgrzymkę słuchaczy Radia Maryja. W tym roku odbędzie się ona w sobotę i niedzielę (09-10 lipca), już po raz 25.

Źródło: RIRM

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda