Home WiadomościZe Świata Rodzina salezjańska w Hiszpanii z radością obchodzi święto swojego założyciela

Rodzina salezjańska w Hiszpanii z radością obchodzi święto swojego założyciela

Redakcja

Rodzina salezjańska w Hiszpanii z radością obchodzi święto swojego założyciela św. Jana Bosko. Był on jednym z ośmiu patronów ŚDM w Panamie. O św. Janie Bosko mówił papież Franciszek podczas sobotniego czuwania w Metro Park.

„Ewangelizować wychowując, wychowywać ewangelizując”. Takie hasło towarzyszy rodzinie salezjańskiej w ich pracy z dziećmi i młodzieżą. Kolejne wyzwanie to formacja kadry duszpasterskiej i wychowawczej, która mogłaby im towarzyszyć na płaszczyźnie duchowej i powołaniowej. W centrum salezjańskiego programu wychowawczo-duszpasterskiego stoi rodzina. Jej zadaniem ma być nie tylko wychowanie dzieci, ale także przekaz wiary.

W Hiszpanii w szkołach salezjańskich uczy się ponad 173 tys. dzieci i młodzieży. 12,5 tys. nauczycieli i wychowawców wciela w życiu program “Szkoły salezjańskie 2020”, który opiera się na trosce o charyzmat salezjański, refleksji nad relacją rodzina-szkoła oraz wprowadzaniu w życiu nowych technologii i metod pedagogicznych.

Aktualnie w Hiszpanii pracuje ok. 950 salezjanów i 650 salezjanek. Szkoły salezjańskie cieszą się dużym powodzeniem i prestiżem.

o. Marek Raczkiewicz CSsR/RIRM

Za: www.radiomaryja.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda