Home WiadomościZe Świata Rozpoczął się proces beatyfikacyjny salezjanina misjonarza Luigiego Bolli

Rozpoczął się proces beatyfikacyjny salezjanina misjonarza Luigiego Bolli

Redakcja

W dniu 12 sierpnia abp Carlos Gustavo Castillo Mattasoglio, arcybiskup Limy, wydał “Edicto de Introducción de la Causa de Beatificación y Canonización del Siervo de Dios Luigi Bolla (1932-2013)”. Ks. Bolla był kapłanem Towarzystwa św. Franciszka Salezego, który poświęcił swoje życie ludowi Achuar z peruwiańskiego i ekwadorskiego obszaru Amazonii.

Arcybiskup Limy zachęcił w nim wszystkich wiernych do przekazywania informacji i wszelkich użytecznych dokumentów (listów, pism itd.) związanych z tym procesem, które można przedstawić Diecezjalnemu Trybunałowi Limy. Edykt, który będzie przechowywany przez dwa miesiące w Katedrze w Limie, zostanie następnie przekazany Wikariatowi Apostolskiemu Yurimaguas (Peru), Wikariatowi Apostolskiemu Méndez (Ekwador) i Diecezji Vicenzy (Włochy).

“Yánkuam’ Jintia” (Światło zmierzchu) to przydomek, jaki został nadany przez lud Achuar temu człowiekowi, który był z nimi dzień i noc przez dziesiątki lat, a który jest teraz o krok bliżej od beatyfikacji.

Ks. Bolla poświęcił swoje życie ewangelizacji tego ludu, znosząc bardzo trudne warunki życie, będąc zawsze u boku swoich braci Achuar, żyjących na granicy Peru i Ekwadoru, kilka dni drogi od Yurimaguas, najbliższego miasta, które znajduje się we wschodniej części Peru.  

Ta wiadomość jest powodem do wielkiej radości nie tylko dla członków Towarzystwa św. Franciszka Salezego  – wyjaśnia REPAM (Kościelna Sieć Panamazonii) – ale także dla całego Wikariatu Yurimaguas i Kościoła Amazonii, ponieważ ks. Luigi Bolla to przykład wielkiego misjonarza, któr, poprzez swoje jedyne w swoim rodzaju i płodne świadectwo życia, inspiruje do wyjścia na nowe drogi synodalnego Kościoła, który wychodzi na zewnątrz i jest międzykulturowy, jak tego zażądał papież Franciszek”.  

(ANS – Lima)

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda