Home WiadomościZe Świata Rusza Światowa Konsulta Rodziny Salezjańskiej

Rusza Światowa Konsulta Rodziny Salezjańskiej

Redakcja

Spotkanie się w Turynie tuż przed uroczystością Maryi Wspomożycielki, by po bratersku dzielić się doświadczeniem w klimacie pobożności maryjnej, a także – wspólne rozeznanie sposobu współpracy dla dobra młodzieży całego świata. – Takie jest znaczenie Światowej Konsulty Rodziny Salezjańskiej, która będzie się odbywać od wtorku, 21 maja, do czwartku, 23 maja, w Turynie-Valdocco.

W spotkaniu weźmie udział 60 osób: trójka prelegentów: ks. Rossano Sala, były sekretarz Synodu Biskupów poświęconego młodzieży; ks. Horacio López, sekretarz Przełożonego Generalnego, i dr Lodovica Maria Zanet, współpracownica postulatora generalnego ds. Kanonizacyjnych Rodziny Salezjańskiej; 57 uczestników, a wśród nich przełożeni, odpowiedzialni za poszczególne grupy, asystenci duchowi i delegaci ds. Rodziny Salezjańskiej.

Ogółem będzie reprezentowanych 26 z 31 grup Rodziny Salezjańskiej, która liczy w sumie prawie 300 tysięcy członków.

Obrady rozpoczną się we wtorek, 21 maja, słowami powitania Przełożonego Genralnego ks. Ángela Fernándeza Artime oraz przedstawieniem uczestników i programu przez delegata ds. Rodziny Salezjańskiej – ks. Eusebio Muñoza.

Następnie ks. Sala wyjaśni, czym jest dla Kościoła i Rodziny Salezjańskiej niedawny Synod poświęcony młodzieży. Po południu, na bazie wystąpień ks. Pierluigiego Cameroniego, postulatora generalnego ds. Rodziny Salezjańskiej, i dr Zanet, zostanie pogłębiony temat świętości w Rodzinie Salezjańskiej, po czym Córki Maryi Wspomożycielki (CMW) i członkowie Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki (ADMA) będą mieć czas do zaprezentowania swoich grup.

W środę 22 maja do południa refleksja będzie dotyczyć tematu duchowości salezjańskiej jako “drogi świętości apostolskiej i wychowawczej”, a następnie będą mogły się zaprezentować kolejne, cztery grupy Rodziny Salezjańskiej: Siostry Oblatki Najśw. Serca (SOSC), Siostry Zmartwychwstania (HR), Siostry św. Michała Archanioła (CSSMA) i Córki Boskiego Zbawiciela (HDS).

W tym dniu będzie także przewidziany czas na lepsze poznanie Valdocco jako “ziemi świętości”.

W ostatnim dniu jest zaplanowana ocena Dni Duchowości Rodziny Salezjańskiej 2019, a także przekazanie pewnych informacji, które będą dotyczyć: strony internetowej Rodziny Salezjańskiej, VIII Kongresu Maryi Wspomożycielki w listopadzie tego roku w Buenos Aires; głos zabiorą również przedstawiciele sekretariatu ds. Rodziny Salezjańskiej i obecnych grup.

Na koniec, jak to zazwyczaj bywa, przedstawiciele poszczególnych grup Konsulty przekażą Przełożonemu Generalnemu pewne sugestie dotyczące tematu najbliższej Wiązanki, zaś ks. Ángel Fernández Artime dokona podsumowania tego, co przeżyto w tych dniach duchowości i braterstwa. 

(ANS – Rzym)

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda