Home WiadomościZe Świata Rzym – Zebranie Zarządu MRFZŚ

Rzym – Zebranie Zarządu MRFZŚ

Redakcja

W dniach 20-27 października 2012 r. odbyło się drugie w tym roku zebranie Zarządu Międzynarodowej Rady Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (MRFZŚ). Obradom przewodniczyła Minister generalna FZŚ Encarnación del Pozo. Odbyło się ono w Międzynarodowym Kolegium Seraphicum w Rzymie.

Podczas spotkania dokonano oceny prac wykonanych w okresie od kwietnia do października 2012 r. oraz zaplanowano zadania na przyszłość, szczególnie na nadchodzący 2013 r.

Zgromadzenie odbywało się pod znakiem wizytacji kanonicznej („pastoralnej”) Zarządu MRFZŚ, którą fra Michael Higgins TOR przeprowadził w imieniu Konferencji Ministrów Generalnych I Zakonu (OFMConv, OFMCap, OFM), TOR oraz Kościoła.

Omówiono następujące zagadnienia: formacja, komunikacja, MF, ŚDM 2013, obecność w świecie oraz nowo powstające narodowe wspólnoty braterskie.

Wysłuchano też dwóch wykładów z zakresu formacji: „Kompleksowe zarządzanie FZŚ” oraz „Modlitwa liturgiczna w FZŚ”.

Gościnność Seraphicum była wspaniała. Jednocześnie sama obecność franciszkanów świeckich podczas obrad w auli oraz wspólne posiłki z braćmi-studentami i wykładowcami okazały się bardzo dobrym elementem formacyjnym dla wszystkich…

Fra Martin Bitzer

Za: www.francescani.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda