Home WiadomościZe Świata Rzym: Heroiczność cnót Sługi Bożej Elżbiety Sanny

Rzym: Heroiczność cnót Sługi Bożej Elżbiety Sanny

Redakcja

W dniu 27 stycznia 2014 r., Ojciec Święty Franciszek upoważnił Kardynała Angelo Amato Prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych do ogłoszenia Dekretu o heroiczności cnót Sługi Bożej Elżbiety Sanny, członkini Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego. Ta papieska decyzja ma fundamentalne znaczenie w procesie beatyfikacyjnym. Została ona podjęta po pozytywnej opinii Kongresu Teologów z 20 listopada 2012 r. i po Zwyczajnej Sesji Kardynałów i Biskupów, członków Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, którzy w dniu 21 stycznia 2014 r. stwierdzili, że Sługa Boża praktykowała w stopniu heroicznym cnoty teologalne, kardynalne i inne z nimi złączone.

Warto podkreślić tytuł, jaki otrzymała Sługa Boża w dokumentach oficjalnych Kościoła: „Sługa Boża Elżbieta Sanna, Świecka Wdowa, Tercjarka Profeska Zakonu Braci Mniejszych św. Franciszka i Członkini Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, które założył Św. Wincenty Pallotti”. Ona, po św. Wincentym, jest w Rodzinie Pallotyńskiej pierwszą osobą, która dostąpiła tak wysokiego uznania, nie mówiąc o Męczennikach, którzy zostali ogłoszeni błogosławionymi za męczeństwo. Obecnie modlimy się o uznanie także cudownego daru otrzymanego za wstawiennictwem Sługi Bożej.

Ks. Jan Korycki SAC

Za: InfoSAC 16/02/2014 [06]

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda