Home WiadomościZe Świata Rzym: Międzynarodowe Zgromadzenie prezesów i asystentów Rycerstwa Niepokalanej

Rzym: Międzynarodowe Zgromadzenie prezesów i asystentów Rycerstwa Niepokalanej

Redakcja

W dniach od 9 do 11 listopada 2012 r. w Międzynarodowym Kolegium Franciszkańskim – Saraphicum w Rzymie, odbyło się Międzynarodowe Zgromadzenie prezesów i asystentów Rycerstwa Niepokalanej.

Na spotkanie przybyli prezesi narodowi, asystenci narodowi oraz świeccy członkowie stowarzyszenia MI z wszystkich części świata. Tematem przewodnim spotkania była formacja liderów MI. W pierwszym dniu zebrani wysłuchali referatów o. Patryka Grenenough OFMConv na temat roli asystenta, o. Raffaele di Muro OFMConv na temat rola prezesa we wspólnotach MI oraz dr Giorgio Paglia na temat formacji do bycia liderem.

W drugim dniu, zgromadzeni podjęli dyskusję nad zaproponowanymi tematami podczas pracy w grupach. Introdukcją do dyskusji była prezentacja ks. Jacka Pędziwiatra z Polski ukazująca św. Maksymiliana jako lidera i menadżera. Oprócz części formacyjnej, podczas zgromadzenia nie zabrakło wspólnej modlitwy oraz dzielenia się doświadczeniami.

Zgromadzeniu przewodniczyli Prezes Raffaella Aguzzoni oraz Asystent o. Raffaele di Muro OFMConv. Gośćmi specjalnymi spotkania byli minister generalny o. Marco Tasca OFMConv oraz wikariusz o. Jerzy Norel. Spotkanie było przygotowaniem do Zwyczajnego Zgromadzenia Międzynarodowego MI w październiku 2013 r.

Więcej (zdjęcia) na: www.zakonfranciszkanow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda