Home WiadomościZ kraju Egzorcyści w Niepokalanowie

Egzorcyści w Niepokalanowie

Redakcja

Tegoroczny Jubileuszowy zjazd egzorcystów w Niepokalanowie rozpoczął się Mszą św. sprawowaną w Sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego 19 listopada 2012 r. W czasie czterech dni egzorcyści podzielili się swoim doświadczeniem, mówiąc też o trudnościach jakich doświadczają w swojej pracy. Wysłuchali kilku konferencji, które będą pomocne w ich pracy. Dokonano prezentacji miesięcznika „Egzorcysta”. Na każdym takim zjeździe powraca temat – Dokumentów kościelnych na temat szatana, okultyzmu i posługi uwalniania. Chodzi o przypomnienie tych dokumentów. Jakie były i jakie są obecnie.. Omówiono też problem chorób psychicznych z jakimi spotyka się w swojej pracy egzorcysta. Co też ma pomoc w rozpoznaniu, czy jest to osoba opętana czy chora psychicznie. Rozważano też problem: Egzorcyzm a techniki terapeutyczne. Zwrócono uwagę, że może zdarzyć się taka sytuacja, że zamiast pomóc osobie opętanej to można jej zaszkodzić, zwłaszcza wtedy, gdy robi to osoba nieprzygotowana, niekompetentna.

W posłudze egzorcysty bardzo ważna jest kwestia wiary. Egzorcysta musi wierzyć, że Pan Jezus chce temu człowiekowi pomóc. W Roku Wiary jest to też ważne, aby sobie uświadomić, że w tej posłudze egzorcysty potrzebna jest wiara w zbawczą moc Pana Jezusa, który uwalnia, uzdrawia, napełnia nowym życiem.

Zakończenie zjazdu egzorcystów w Niepokalanowie 22 listopada 2012 r. Eucharystią sprawowaną w Bazylice o godz. 11oo, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. abp Stanisław Nowak. W zjeździe uczestniczyły prawie 100 kapłanów z całej Polski.

o. Jacek Staszewski OFMConv

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda