Rzym: następny biskup franciszkański

W Wigilię Bożego Narodzenia papież Franciszek mianował franciszkanina Enrique Montero biskupem San Isidro de El General w Kostaryce.

O. Enrique jest rodem z Kostaryki, ale wiele lat poza swoim krajem służąc Zakonowi franciszkańskiemu w Rzymie, we Włoszech, na Filipinach oraz w kilku krajach afrykańskich.

Po powrocie do Kostaryki w lecie tego roku, pracował dla Nuncjatury Stolicy Apostolskiej w Kostaryce oraz w St. Francis College, instytucji edukacyjnej franciszkanów konwentualnych, założonej przez niego ponad sześć lat temu po powrocie do Kostaryki ze Stanów Zjednoczonych.

To już drugi biskup franciszkański mianowany w ostatnich tygodniach przez papieża Franciszka, i także ta nominacja ukazuje jasno preferencje obecnego papieża, który od początku swego pontyfikatu ogłasza, że jego pragnieniem i dążeniem jest Kościół misyjny, który ewangelizuje, kształci i formuje następne chrześcijańskie pokolenia.

Nowo mianowanemu biskupowi wypada życzyć wiele światła i łaski w tej wymagającej posłudze. Zakonowi franciszkańskiemu natomiast, aby nie tylko nie zabrakło kandydatów do następnych nominacji, ale przede wszystkim, by nigdy nie brakło franciszkanów gotowych wcielać w życie ewangeliczną i ewangelizującą wizję Kościoła obecnego papieża.

Za: www.franciszkanie.pl