Home WiadomościZe Świata Rzym: otwarto „dom ojców”

Rzym: otwarto „dom ojców”

Redakcja

W środę 21 marca 2018 r. w budynku byłego klasztoru św. Doroty na Zatybrzu w Rzymie został otwarty „dom ojców”.

Jest to obiekt zakwaterowania (7 pokoi, 15 łóżek i powiązane usługi), gdzie wcześniej mieszkali zakonnicy franciszkańscy, a obecnie został nieodpłatnie udostępniony dla ojców dzieci z poważnymi problemami zdrowotnymi i hospitalizowanymi w szpitalu Dzieciątka Jezus w Rzymie. Inicjatywa wychodzi naprzeciw rodzicom, którzy towarzyszą swoim dzieciom podczas pobytu w szpitalu i nie mogą sobie pozwolić na opłacenie mieszkania z powodu długiej hospitalizacji chorych dzieci.

Przedsięwzięcie jest odpowiedzią na potrzeby tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji ekonomicznej, i wpisuje się w ramy akcji charytatywnej i dobroczynnej włoskiej prowincji św. Franciszka, we współpracy ze szpitalem Dzieciątka Jezus, parafią św. Doroty, wspólnotą klasztoru św. Jakuba na Lungara i Wolontariuszami Regina Coeli (Ośrodek Vo.Re.Co.), którzy wspaniałomyślnie pełnią posługę podejmowania gości i okazywania im solidarności i wsparcia.

Dom został otwarty przez dyrektor szpitala Dzieciątka Jezus dr Mariellę ENOC i przez ministra prowincjalnego fr. Franco BUONAMANO. Byli obecni gwardian klasztoru św. Jakuba fr. Renzo DEGNI z 9 współbraćmi ze wspólnoty, fr. Umberto FANFARILLO, proboszcz parafii św. Doroty, fr. Vittorio TRANI, animator Ośrodka Vo.Re.Co, a także liczni dobroczyńcy podjętego dzieła.
Oficjalne otwarcie nastąpiło po okresie testowym, rozpoczętym we wrześniu ub.r.; w ciągu tych kilku miesięcy przyjęto już 120 ojców: z najbardziej daleka przybył rodzic z Afganistanu, ale byli też z Grecji, Libii, Albanii i z południa Włoch.

Fr. Paolo FIASCONARO ze wspólnoty św. Jakuba

Za: www.ofmconv.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda