Home WiadomościZe Świata Rzym: Pierwszy tom „Źródeł kolbiańskich” po włosku

Rzym: Pierwszy tom „Źródeł kolbiańskich” po włosku

Redakcja

W Rzymie ukazał się pierwszy tom „Źródeł kolbiańskich” w języku włoskim (drugi z trzech woluminów). Jest to informacja istotna w kontekście obchodów stulecia Rycerstwa Niepokalanej (MI).

Dzieło, przygotowane przez o. Raffaele Di Muro, o. Emila Kumkę, o. Tomasza Szymczaka i o. Romana Wadacha, zawiera notatki z rekolekcji, medytacje, pamiętniki, artykuły, teksty nie publikowane, materiał na książkę, listy prywatne, listy urzędowe i szkice św. Maksymiliana Kolbego.

Jak wiadomo, włoska wersja „Pism” Świętego już od dawna jest wyczerpana. Redaktorzy uzupełnili i poprawili tekst w oparciu o nowe materiały zamieszczone w niedawnym wydaniu polskim. Drugi (listy) i trzeci tom (konferencje i proces kanonizacyjny) będą dostępne odpowiednio w 2018 i 2019 r. Dzieło zostało opublikowane przez Edizioni Messaggero w Padwie i jest już do nabycia w centrum międzynarodowym MI ([email protected]).

Jest to inicjatywa wydawnicza cenna zarówno dla uczonych zainteresowanych postacią Męczennika Miłości, jak i dla wszystkich osób związanych z duchowością kolbiańską.

o. Raffaele Di Muro

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda