Home WiadomościZ kraju O. Borys J. Soiński OFM prezesem SPP

O. Borys J. Soiński OFM prezesem SPP

Redakcja

W dniu 19 września 2017 r., w czasie 49. Sympozjum organizowanego przez Sekcję Psychologii działającej przy Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski, doszło do powołania Stowarzyszenia Psychologii Pastoralnej. Jego pierwszym prezesem został o. prof. UAM dr hab. Borys J. Soiński OFM, wiceprezesem ks. prof. UKSW dr hab. Romuald Jaworski, sekretarzem-skarbnikiem dr Anna Wieradzka-Pilarczyk, a członkami Zarządu ks. prof. UO dr hab. Dariusz Krok oraz ks. prof. dr hab. Zdzisław Kroplewski. 

Do celów Stowarzyszenia należy prowadzenie i promowanie naukowych badań psychologicznych mających zastosowanie w pracy pastoralnej oraz integrowanie psychologów zajmujących się w swojej pracy naukowej i praktyce działalnością ukierunkowaną na cele pastoralne. Stowarzyszenie chce również tworzyć sieć współpracy z przedstawicielami innych dziedzin naukowych, zwłaszcza teologów pastoralnych i pedagogów w Polsce i zagranicą. W statucie przewiduje się także organizowanie konferencji, wydawanie, inspirowanie i promowanie publikacji z tematyki psychologii pastoralnej oraz organizowanie wykładów i warsztatów podnoszących kompetencje psychologiczne pracowników i wolontariuszy duszpasterskich.

Za: www.franciszkanie.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda