Home WiadomościZe Świata Rzym: święto patronalne marianów

Rzym: święto patronalne marianów

Redakcja

Pierwszymi Nieszporami z uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, wieczorem 7 grudnia w Domu Generalnym w Rzymie, rozpoczęto celebrację święta patronalnego Zgromadzenia Księży Marianów. W tym roku modlitwie przewodniczył abp Marcello Bartolucci, sekretarz Kongregacji ds. Świętych.

Przełożony generalny ks. Andrzej Pakuła MIC, po powitaniu gości, przypomniał, że w 2013 roku minie 340 lat od zatwierdzenia pierwszej wspólnoty mariańskiej i w związku z tym ogłosił dla całego Zgromadzenia Marianów rozpoczęcie Roku Wspólnoty.

Z kolei abp Bartolucci w swej homilii przypomniał korzenie liturgiczne obchodzonej uroczystości, naukę Magisterium oraz jej wymiar duchowy. Nawiązując do momentów założenia i odnowienia, nazwał historię Zgromadzenia „historią łaski”. Zachęcił marianów do  kontynuowania tej drogi pod opieką Niepokalanej jako właśnie swoistej „pielgrzymki łaski”.

Swoją obecnością w tym roku zaszczycili uroczystość także przedstawiciele kilku watykańskich dykasterii, rektorzy „Anselmianum” i „Claretianum”, czyli uczelni, na których studiują marianie, oraz rzymscy przyjaciele Zgromadzenia. Świętowanie kontynuowano w braterskiej atmosferze, przy uroczystej kolacji.

xts

Za: www.marianie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda