Home WiadomościZe Świata S. Jolanta Kafka: doświadczenie synodalne w życiu zakonnym

S. Jolanta Kafka: doświadczenie synodalne w życiu zakonnym

Redakcja

Wkład zakonów żeńskich w proces synodalny będzie głównym tematem XXII Zgromadzenia Międzynarodowej Unii Przełożonych Generalnych zgromadzeń żeńskich, które odbędzie się w przyszłym tygodniu w Rzymie.

Jak powiedziała Radiu Watykańskiemu przełożona generalna Misjonarek Klaretynek, a zarazem przewodnicząca Międzynarodowej Unii Przełożonych Generalnych zgromadzeń żeńskich s. Jolanta Kafka, jest wiele sposobów realizacji synodalności w żeńskim życiu zakonnym. Spotkanie będzie okazją do wzajemnego słuchania, rozeznawania i dialogu w stylu synodalnym wychodząc od poczucia ludzkiej kruchości, którą oświeca i wzmacnia Duch Święty.

„Międzynarodowa Unia Przełożonych Generalnych zgromadzeń żeńskich raz na trzy lata zbiera się w Rzymie na swoim zgromadzeniu plenarnym gromadząc przełożone generalne z całego świata. Jest to z jednej strony moment wymiany doświadczeń, tego co przeżyłyśmy przez ostatnie lata, w jaki sposób chcemy ubogacić się nawzajem dzieląc się doświadczeniem, ale też pogłębić to, co dzisiaj dzieje się w Kościele, to co dzieje się dzisiaj w świecie, oraz zastanowić się, w jaki sposób życie zakonne może odpowiedzieć na te wyzwania – zaznacza s. Jolanta Kafka. – Robimy to w kontekście Synodu, dlatego też zastanawiamy się, w jaki sposób możemy włączyć się w życie Kościoła i ubogacić drogę synodalną poprzez uczestniczenie i poprzez wymianę charyzmatów i służb“ – powiedziała papieskiej rozgłośni s. Jolanta Kafka.

Krzysztof Ołdakowski SJ/vaticannews / Watykan
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda