Home WiadomościZe Świata S. Mary Donlon: w duchu wiary prowadzimy dialog życia, współpracując z muzułmanami

S. Mary Donlon: w duchu wiary prowadzimy dialog życia, współpracując z muzułmanami

Redakcja

W duchu wiary prowadzimy nadal dialog życia, współpracując aktywnie z naszymi braćmi i siostrami muzułmańskimi w oświacie, opiece zdrowotnej, posługiwaniu niepełnosprawnym, samotnym matkom i licznym migrantom – powiedziała s. Mary Donlon, przełożona prowincjalna franciszkanek misjonarek Maryi (FMM). Przemawiała ona w imieniu osób konsekrowanych na spotkaniu z Ojcem Świętym 31 marca w Rabacie.

Wyrażając wielką radość z tego wydarzenia, zakonnica podkreśliła, że istnienie zgromadzeń zakonnych w Maroku zapewnia ich stałą obecność w Kościele, w którym wspólnoty chrześcijańskie są w ciągłym ruchu. W kraju tym posługuje 175 sióstr zakonnych i świeckich z 20 zgromadzeń, są dwa klasztory i dwa instytuty świeckie, a ich członkinie czują się powołane do bycia przede wszystkim “modlącymi się wśród modlących się w tym kraju”.

“W duchu wiary prowadzimy dialog wiary, współpracując aktywnie z naszymi braćmi i siostrami muzułmańskimi w nauczaniu, publicznej opiece zdrowotnej, w służbie niepełnosprawnym, samotnym matkom i jakże licznym migrantom, którzy przemierzają ten kraj” – mówiła dalej siostra prowincjalna. Podkreśliła wielką radość z więzów przyjaźni i miłości w głębokim szacunku, łączących je z miejscową ludnością, “mimo wyzwań różnych kultur”.

S. Mary zwróciła też uwagę, że świadkami tej stałej i trwałej obecności osób konsekrowanych w Maroku “są nasi bracia i siostry w podeszłym wieku i niekiedy chorzy”, po czym wymieniła w tym kontekście włoską franciszkankę 97-letnią s. Ersilię Mantovani, która 19 marca świętowała 80-lecie swego życia zakonnego. Dodała, że niektóre z tych starszych osób nie mogły przybyć na to spotkanie, “ale łączymy się z nimi w modlitwie”.

“Wasza Świątobliwość, zapewniamy cię o naszej synowskiej miłości i naszej wspólnocie” – zakończyła swe przemówienie przedstawicielka osób zakonnych.

Za: ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda