Home WiadomościZe Świata Saletyni: Były tancerz i steward został księdzem

Saletyni: Były tancerz i steward został księdzem

Redakcja

Urodzony na Hawajach saletyn Edwin Damien Conselva 3 stycznia br. został wyświęcony na kapłana w swojej rodzinnej parafii pw. św. Józefa w Waipahu.

Edwin D. Conselva w 1983 roku ukończył Waipahu High School. W wywiadzie, którego 17 grudnia 2014 r. udzielił gazecie diecezjalnej Hawaii Catholic Herald powiedział, że powołanie do kapłaństwa odczuwał już w szkole średniej. Osobą, która zainspirowała go do refleksji nad wyborem drogi życiowej był jego ówczesny proboszcz ks. Herman Gomes ze Zgromadzenia Najświętszych Serc. Myśl o wyborze powołania kapłańskiego odsunął jednak od siebie na wiele lat.

W 1988 roku duszpasterstwo w parafii pw. św. Józefa w Waipahu objęli saletyni z Filipin. Kiedy parafię tę odwiedził saletyński duszpasterz powołań, Edwin Conselva ponownie zaczął zastanawiać się nad swoim powołaniem. – Odczułem, że Bóg znowu mnie wzywa. Musiałem to sprawdzić – powiedział. Do zgromadzenia zgłosił się w 2005 roku, mając 40 lat. Najpierw spędził tydzień w seminarium saletyńskim na Filipinach, by przyjrzeć się życiu zakonnemu. Wtedy zrozumiał, że jest to właściwe miejsce dla niego.

Edwin D. Conselva po ukończeniu szkoły średniej był tancerzem polinezyjskim i pracował jako steward w liniach lotniczych. Jest pierwszym saletynem z Hawajów, wyświęconym dla filipińskiej prowincji zgromadzenia. Święceń kapłańskich udzielił mu ordynariusz Honolulu biskup Clarence Richard Silva w 175 rocznicę urodzin wielkiego misjonarza Hawajów św. Damiana de Veustera.

(gz / Inquirer.net; fot. HCH / Darlene Dela Cruz)

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda