Salezjanie – Chiny: Po raz pierwszy przyznano “Don Bosco Prize”

Inspirując się słynną Nagrodą Nobla, Rodzina Salezjańska Inspektorii Chińskiej ustanowiła ostatnio Nagrodę Księdza Bosko (Don Bosco Prize) dla uczniów z salezjańskich szkół średnich.

W celu uczczenia peregrynacji relikwii Ks. Bosko w Chinach i 150. rocznicy założenia Towarzystwa Salezjańskiego, a także w perspektywie obchodów Dwustulecia urodzin Ks. Bosko, salezjańska Inspektoria Chin, we współpracy z Fundacją na rzecz Edukacji “Louis Leung”, ustanowiła “Don Bosco Prize” dla najlepszych uczniów szkół średnich, prowadzonych przez Rodzinę Salezjańską w Hongkongu, Makau i Tajwanie. Towarzyszy temu intencja, by zachować i przekazać owo miłosne zainteresowanie, jakie Ks. Bosko okazywał ludziom młodym oraz zachęcić uczniów do naśladowania jego ducha bezinteresownej służby.

W tym roku każda szkoła średnia, zarządzana przez Rodzinę Salezjańską, wskazała trzech najlepszych uczniów, odznaczających się nie tylko pod względem dobrych wyników w nauce, ale także ducha służby, którzy, inspirując się Ks. Bosko, pragną naśladować go w cnotach i charyzmacie.

Z przeszło 30 zgłoszonych uczniów, wybrano 5, którzy otrzymali jako pierwsi “Don Bosco Prize”. Wyróżnieni dostali także stypendium od Fundacji na rzecz Edukacji „Louis Leung” i certyfikat, podpisany osobiście przez Przełożonego Generalnego, ks. Pascuala Cháveza Villanueva.

W tym roku Nagroda Księdza Bosko została wręczona uczniom w dniu 16 sierpnia, w czasie uroczystej kolacji, wydanej na cześć Sam-Ioi Carlosa Cheunga, kleryka, który złożył śluby wieczyste, i licznych salezjanów, którzy obchodzili rocznice profesji i święceń kapłańskich. Przełożony Generalny i pan Louis Leung życzyli, by “Don Bosco Prize” była bodźcem dla całego regionu Azja Wschodnia-Oceania.

ANS – Hong Kong

Za: www.infoans.org