Home WiadomościZe Świata Salezjanie – KG27: W poniedziałek oficjalne rozpoczęcie Kapituły Generalnej 27

Salezjanie – KG27: W poniedziałek oficjalne rozpoczęcie Kapituły Generalnej 27

Redakcja

W najbliższy poniedziałek, 3 marca, rozpoczyna się Kapituła Generalna 27 (KG27) Zgromadzenia Salezjańskiego. W wielkiej auli „Salesianum” w Rzymie 220 uczestników KG27 rozpocznie refleksję i obrady na temat: „Świadkowie ewangelicznej radykalności”.

Program tego dnia przewiduje, w pierwszej części, celebrację eucharystyczną pod przewodnictwem Przełożonego Generalnego, ks. Pascuala Cháveza. A potem, w wielkiej auli, wszyscy zgromadzeni poproszą o wstawiennictwo Ducha Świętego jako przewodnika i wsparcie dla całej Kapituły, zanosząc pieśń “Veni, Creator Spiritus”.

Następnie ks. Chávez wygłosi ofiacjalne przemówienie na rozpoczęcie, a po nim przemówią odpowiedzialne za inne dwie grupy Rodziny Salezjańskiej, bezpośrednio założone przez Księdza Bosko: Matka Yvonne Reungoat – w imieniu Córek Maryi Wspomożycielki oraz pani Noemi Bertola – w imieniu Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników. A w imieniu całej Rodziny Salezjańskiej odczyta słowa pozdrowienia Odpowiedzialna Generalna Ochotniczek Księdza Bosko.

Głos zabiorą także kard. João Braz de Aviz, prefekt Kongregacji ds. Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego oraz kard. Tarcisio Bertone, który przekaże pozdrowienia w imieniu salezjańskich kardynałów i biskupów. Są oczekiwani także inni kardynałowie i biskupi salezjańscy, którzy w tych dniach przebywają w Rzymie oraz przedstawiciele różnych katolickich mediów międzynarodowych.

Po wygłoszeniu oficjalnych przemówień, przed południem, Kierownik Kapituły Generalnej, ks. Francesco Cereda, ogłosi oficjalne rozpoczęcie Kapituły Generalnej 27, która będzie trwać do 12 kwietnia, wigilii Niedzieli Palmowej. Uroczysta ceremonia otwarcia zakończy się pieśnią “Sub tuum praesidium confugimus”, która będzie wyrazem oddania pod opiekę Maryi wszystkich prac związanych z KG27.

Całą tę ceremonię będzie można śledzić od godz. 10.25 (GMT+2) na różnych kanałach salezjańskich: www.missionidonbosco.tv – www.unisal.it – www.sdb.org (streaming).

Po popołudniu, po wyznaczeniu w auli miejsc dla uczestników KG27, zostanie przedstawiony krótki film video, podsumowujący ewolucję salezjanów w ostatnim sześcioleciu. Następnie Przełożony Generalny przedstawi swoje sprawozdanie dotyczące stanu Zgromadzenia, po którym nastąpi zapoznanie się z danymi statystycznymi.

Dzień ten zakończy się koncertem instrumentalnym Chóru Kaplicy Sykstyńskiej “Pentaphon” i “słówkiem na dobranoc” wikariusza Przełożonego Generalnego.

ANS – Rzym

Za: www.infoans.org


SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda