Home WiadomościZe Świata Salezjanie: Ks. Francesco Cereda jest nowym Wikariuszem Przełożonego Generalnego

Salezjanie: Ks. Francesco Cereda jest nowym Wikariuszem Przełożonego Generalnego

Redakcja

Uczestnicy Kapituły Generalnej 27 wybrali nowego Wikariusza Przełożonego Generalnego. Został nim ks. Francesco Cereda, dotychczasowy Radca ds. formacji, a obecnie także Kierownik KG27.

“Jestem zadowolony, że będę mógł z tobą współpracować jako Przełożonym Generalnym, księże Ángelu. Będę się starał być wierny tej posłudze i, z pomocą Maryi Wspomożycielki, przyjmuję”. To słowa, które wypowiedział ks. Cereda, akceptując wybór Kapituły Generalnej.

Ks. Francesco Cereda, urodzony w Veduggio con Colzano w prowincji Mediolanu w dniu 6 marca 1951 roku, złożyl pierwsze śluby 16 sierpnia 1968 r. po odbyciu nowicjatu w Missaglia. Po asystencji w Parmie złożył śluby wieczyste 14 sierpnia 1974 r. Został wyświęcony na diakona w Chiari 12 maja 1979 r., a święcenia kapłańskie przyjął 24 maja 1980 r.

Ks. Cereda był animatorem wspólnoty postnowicjackiej w Nave (prowincja Brescia) do 1987 roku, kiedy to został dyrektorem wspólnoty i dyrektorem szkoły w Parmie. W 1986 roku otrzymał doktorat z Matematyki na Uniwersytecie państwowym w Parmie. Przez trzy lata był radcą inspektorialnym (1990-1993), po czym został mianowany Inspektorem prowincji włoskiej Lombardyjsko-Emiliańskiej (ILE).

Po tym urzędzie została mu powierzona funkcja Przełożonego Wizytatorii “Maryi, Stolicy Mądrości” Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego, którą pełnił do 2002 roku, kiedy to w czasie KG25 został wybrany Radcą ds. Formacji.

Na tym samym stanowisku został potwierdzony przez KG 26, w czasie której, po raz pierwszy, pełnił rolę Kierownika.

ANS – Rzym

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda