Home WiadomościZe Świata Salezjanie: Ks. Kuttinadar Biskupem Eparchii Thuckalay Kościoła Syromalabarskiego

Salezjanie: Ks. Kuttinadar Biskupem Eparchii Thuckalay Kościoła Syromalabarskiego

Redakcja

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podało dzisiaj do wiadomości, że Synod Kościoła Arcybiskupiego Większego Syromalabarskiego, odbywający się obecnie w Mount Saint Thomas, w stanie Kerala, w Indiach, po uprzedniej zgodzie Papieża, wybrał ks. Georg’a Rajendrana Kuttinadara, salezjanina, Biskupem Eparchii Thuckalay Kościoła Syromalabarskiego (Indie).

Ks. Kuttinadar, który aktualnie pełnił urząd Dyrektora “St. Anthony’s Higher Secondary School” i Wicerektora Seminarium Niższego w Shillong, obejmuje urząd biskupa eparchialnego, który wakował po wyborze Kardynała George’a Alencherry’ego na Arcybiskupa Większego Ernakulam-Angamaly Kościoła Syromalabarskiego.

Bp Kuttinadar urodził się 14 kwietnia 1968 r. w Padanthalumoodu, mieście należącym do Eparchii Thuckalay (Kerala -India). Po wstąpieniu do Towarzystwa św. Franciszka Salezego złożył śluby czasowe w 1994 r., a wieczyste – sześć lat potem. Został wyświęcony na kapłana 29 grudnia 2003 r. w Shillong. W Inspektorii Guwahati poświęcał się edukacji młodzieży, pełniąc także funkcję kierownika i prefekta studiów w “Savio Juniorate”.

ANS – Watykan

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda