Home WiadomościZ kraju Kapucyni: relacja z Golgoty Młodych

Kapucyni: relacja z Golgoty Młodych

Redakcja

Drugi dzień spotkania Golgoty Młodych w Serpelicach upłynął pod fundamentalnymi hasłami „ojca” i „Ojca”. Po pełnym uśmiechu przywitaniu przez Małgosię Michalską i br. Marcina Dębskiego OFMCap, mogliśmy zanurzyć się w Jutrzni i posłuchać wprowadzenia w dzisiejszy dzień przez br. Przemysława Kryspina OFMCap.

Schola, na czele z Anną Szają, rozgrzała uczestników do wysłuchania katechezy o. Pawła Kozackiego OP. Przedstawiał nam (poprzez jaskrawe przykłady) fałszywe obrazy Boga, które tak głęboko są w nas zakorzenione. Eucharystia prowadzona przez bp. Antoniego Dydycza pozwoliła nam na konfrontację Słów z Liturgii Euchrystycznej (które to czytania związane były z postacią Jezusa jako Dobrego Pasterza) z naszym widzeniem Boga.

Po skonsumowaniu pysznych zup, uczestnicy mogli podzielić się swoim życiem i przemyśleniami w grupach, a zaraz potem zestawić dzisiejszą wiedzę i refleksje z konferencją br. Jurgena Hoffenda TC. Ta konferencja podsumowała problemy w naszej optyce wiary, obnażyła niepokoje i uderzyła w maski, jakie zakładamy.

Do kulminacyjnego punktu dzisiejszego dnia prowadzić miał rachunek sumienia i ciche przemyślenie swoich trudności na drodze do Boga. Wreszcie nabożeństwo pojednania – „Misterium Misericordiae” – prowadzona przez br. Adama Michaskiego OFMCap, doprowadzić miała uczestnika do przebaczenia. Nie obyło się bez wzruszenia, głębokich przemian serc i skruszenia. Obecność miłosiernego Boga była niezwykle wyczuwalna.


Kolejny dzień Golgoty Młodych i kolejna możliwość niezwykłej przemiany relacji z Bogiem. Zaczęliśmy Eucharystią połączoną z Jutrznią, której Słowa głęboko drążyły skały naszych serc.  Motywem przewodnim była głęboka wiara i zaufanie młodego Dawida, który bez zastanowienia ruszył do walki z Goliatem.
Następnie mec. Krzysztof Wąsowski opowiedział o wadze modlitwy, która często jest inna u mężczyzn a zupełnie inna u kobiet. Generał Zakonu Rycerzy Jana Pawła II podkreślał, często poprzez humoreski, iż modlitwa (a to przecież przestrzeń spotkania z Bogiem) jest centralnym punktem życia człowieka.

Kolejny gość – Marcin Jakimowicz – podkreślał ogromne działanie Boga, szczególnie teraz, gdy w Kościele przeżywamy przebudzenie charyzmatyczne. Prelegent przekonywał, że potrzebujemy dać się Bogu zaskoczyć i starać się być jak dziecko wobec Boga.

Największym jednak przeżyciem była część „Respiratio amoris”, którą prowadził br. Maciej Sokołowski OFMCap. Duch Święty uobecniał swoje działanie, a Jego zwycięstwo i doświadczenie zagoszczenia Boga w sercu, rozrywało ostatecznie kajdany zła wśród modlących się. To był prawdziwy Oddech miłości – istna noc błogosławieństw. Wspaniałość i „moc Boga z wysoka”, była dziś niezwykle blisko nas w Serpelicach.

Jerzy Wolski Rzewuski – www.golgotamlodych.pl

Wczoraj działo się wiele, ale warto pamiętać, że przez całą noc puszczamy retransmisję radiową z dzisiejszego spotkania. Jednocześnie wszystkich zachęcamy do obserwowania tego, co w ciągu dnia dzieje się na facebooku,radiu, na kanale Dobrych Mediów (gdzie jesteśmy transmitowani na żywo – ale tylko w określonych godzinach – odsyłamy do Planu dnia) i na stronie www.golgotamlodych.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda